Alter Eko: Nová vláda by se měla soustředit na zjednodušení právního prostředí

Jeden z nejpalčivějších problémů současnosti představuje v Česku přebyrokratizované právní prostředí. Nadcházející strategie nové vlády by tak měla být spíše minimalistická. Finanční ředitel firmy Mileta Jan Hamáček na rádiu Zet říká, že čím jednoznačnější bude, tím bude i lepší. V tomto ohledu může pozitivní faktor představovat plán některých politiků o zkrácení daňového přiznání na jednu A4. Aktuálním dílem pořadu Alter Eko provázela hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.

Stát se lidí dotazuje pořád dokola ne stejné věci. Informace, jež po vás chce, má přitom k dispozici.

„Chce je dodat ověřené ideálně v papírové podobě, tu v podobě elektronické, v podobě datové věty a ty datové věty mají ještě několik mnoho struktur. Takže si dovedu představit, že by měl stát zeštíhlet a měl by se dívat na svoji efektivitu,“ řekl Hamáček.

Stát by podle Hamáčka neměl rovněž zvyšovat počet státních zaměstnanců. Ve státních orgánech je totiž už v současnosti velké množství kvalifikované pracovní síly a ta následně chybí jak v průmyslu, tak ve službách.

„Podívejme se kamkoli do služeb, všichni shánějí pracovní sílu. Potom mě dostává takový ten přístup některých politiků, kteří říkají, že nám cizinci budou brát práci. Nebudou. Čtyři tisíce Ukrajinců jenom zasyčely a vůbec nevíme, že je tu máme. Naopak všichni máme strach z toho, že nebudeme mít dostatek lidí. Lidi totiž v průmyslu ani navzdory zajímavým mzdám pracovat nechtějí,“ sdělil Hamáček na rádiu Zet.

 

 

Celý rozhovor s Helenou Horskou a Janem Hamáčkem si můžete poslechnout v player výše.    

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. 

 

Zdroj: ZET

Alter Eko: Nová vláda by se měla soustředit na zjednodušení právního prostředí Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. Posledním místopředsedou Sněmovny se stal Fiala

    Společnost ·

    Poslanci v úterý zvolili předsedu ODS Petra Fialu zbývajícím místopředsedou Sněmovny. Obdržel 116 hlasů ze 183. Výsledky volby oznámil na plénu předseda sněmovní voleb…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.