Adidas otevře v Německu plně automatizovanou továrnu na boty

Německá společnost Adidas chce v příštím roce otevřít svou první plně automatizovanou továrnu na výrobu obuvi. Mluvčí společnosti uvedl, že závod označovaný jako „Speedfactory“ bude stát v německém městě Ansbach. Nová továrna je součástí snahy Adidasu přiblížit produkci zpět ke spotřebitelům ve vyspělých zemích. Základem této strategie jsou technologie, které redukují potřebu lidské práce při výrobě obuvi, píše agentura Reuters.

Společnost nyní spolupracuje s německou vládou, vysokoškolskými pracovníky a firmami působícími v robotice na vývoji nových technologií, které by podle ní měly způsobit výraznou změnu v obuvnickém průmyslu, podobně jako přesun výroby do asijských zemí s nízkými náklady na pracovní sílu v uplynulých desetiletích.

Adidas je největším výrobcem sportovního zboží v Evropě. Firma ve druhém čtvrtletí zvýšila provozní zisk o téměř osm procent na 234 milionů eur (přes šest miliard korun). Těžila ze silné poptávky v západní Evropě a Číně i ze slabšího kurzu eura.

 

Zdroj: ČTK

Adidas otevře v Německu plně automatizovanou továrnu na boty Foto: Radu Bercan / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Spojené státy chtějí registrovat majitele dronů

    Společnost ·

    Americká vláda plánuje vytvoření registru majitelů bezpilotních letounů. Reaguje tak na rostoucí počet incidentů, při kterých takzvané drony představují bezpečnostní r…

  2. Tým Alter Eko

    Společnost ·

    Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. Seznamte se s týme…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.