Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody „Ty hraj, my se postaráme. Proč vedeme sportovce k závislosti?“ – Vacek & Němec

Přes Příkop

Zdeněk Haník & Jan Hloch

Společnost

,

Sport

,

Zdraví

„Ty hraj, my se postaráme. Proč vedeme sportovce k závislosti?“ – Vacek & Němec

Obrázek epizody „Ty hraj, my se postaráme. Proč vedeme sportovce k závislosti?“ – Vacek & Němec

Poslechněte si podcast

2. 6. 2022

55 min

Nejeden světový sportovec utopil vydělané jmění v hazardu a dalším ukončila kariéru  závislost na návykových látkách. Proto jsme si pozvali terapeuty Jiřího Vacka a Radka Němce z Neocentra, aby nám problematiku závislostí objasnili. Jsou sportovci ohrožená skupina? Jak se s nimi pracuje? Jak se dá rizikovému chování předcházet?

Podle čeho vůbec člověk zjistí, že je závislý? Jsou v životě sportovce okamžiky, během kterých je vůči závislostem zranitelnější? Dají se rozlišit pozitivní a negativní závislosti?

Většina lidí si pod závislostí představí nadměrné pití, kouření, gambling a podobné činnosti. Může vám ale zničit život i závislost na sportu? Proč jsou některé závislosti sociálně přijatelnější, když dokáží stejně úspěšně ničit vztahy a charakter? Kde je hranice mezi zdravou mírou sportování a patologií? Zeptali jsme se!