Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Děsí těhotné, vyvolává záněty. „Kvůli toxoplazmóze se ale kočky nezbavujte,“ říká lékařka

MUDr.ování

ProŽeny.cz

Výživa

,

Zdraví

Děsí těhotné, vyvolává záněty. „Kvůli toxoplazmóze se ale kočky nezbavujte,“ říká lékařka

Obrázek epizody Děsí těhotné, vyvolává záněty. „Kvůli toxoplazmóze se ale kočky nezbavujte,“ říká lékařka

Poslechněte si podcast

15. 5. 2024

34 min

Chytrý prvok, který pozná, když se dostane do našeho těla. Probudí se a může začít škodit. Většina z nás se s toxoplazmózou popere bez problému, u některých ale může stát třeba za očními záněty. Nejvíc se jí bojí těhotné ženy a lidé se slabou imunitou. Co o ní tedy víme a co jsou jen mýty?

S kým jsme si povídali?

MUDr. Markéta Geleneky je vedoucí lékařka chronické ambulance Kliniky infekčních nemocí Fakultní nemocnice Bulovka. Vystudovala všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a první roky praxe věnovala internímu lékařství. Specializuje se na problematiku toxoplazmózy a infekcí v těhotenství.

V oblasti klinické toxoplazmózy působí na pozici celorepublikového konzultanta a je spoluautorkou národních doporučených postupů pro diagnostiku a léčbu tohoto onemocnění. Zároveň se podílí na výuce studentů medicíny.


Rozhovory o zázracích medicíny s těmi, kdo za nimi stojí. Daniela Přádová zpovídá lékaře a odborníky z různých koutů zdravotnictví. Mudrování o všech podobách zdraví, aktuálních trendech i přelomových léčebných postupech poslouchejte každou středu na ProZeny.cz.

Poslechnout si jej můžete také na Podcasty.cz či v podcastových aplikacích, jako jsou Spotify či Apple Podcasts , kde můžete MUDr.ování i odebírat.