Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Nadšení z vítězství vystřídaly beznaděj a strach. Pak přišel Marshallův plán

Čteme vám Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Denní zprávy

Nadšení z vítězství vystřídaly beznaděj a strach. Pak přišel Marshallův plán

Obrázek epizody Nadšení z vítězství vystřídaly beznaděj a strach. Pak přišel Marshallův plán

Poslechněte si podcast

3. 4. 2024

9 min

O epizodě podcastu

Článek autora Michala Komárka. Jedna z příčin vzniku studené války a rozdělení světa na nepřátelské bloky? Jeden z nejefektivnějších globálních projektů? Snaha Spojených států ovládnout Evropu? Marshallův plán. Prezident Truman ho podepsal 3. dubna 1948.

Evropa jako spálená země, v níž se odehrává stěhování nešťastných národů.

Těžko si to dokážeme představit. V učebnicích dějepisu a ve filmech to většinou funguje jinak – válka skončila, lidé nadšeně přivítali osvoboditele a začali se vracet do normálního života. Evropa po konci druhé světové války byla ale mnohem temnějším prostorem.

Celý článek čtěte zde .

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Článek autora Michala Komárka. Jedna z příčin vzniku studené války a rozdělení světa na nepřátelské bloky? Jeden z nejefektivnějších globálních projektů? Snaha Spojených států ovládnout Evropu? Marshallův plán. Prezident Truman ho podepsal 3. dubna 1948.Evropa jako spálená země, v níž se odehrává stěhování nešťastných národů.Těžko si to dokážeme představit. V učebnicích dějepisu a ve filmech to většinou funguje jinak – válka skončila, lidé nadšeně přivítali osvoboditele a začali se vracet do normálního života. Evropa po konci druhé světové války byla ale mnohem temnějším prostorem.Celý článek čtěte zde. Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.