Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jakub Hlavenka: Jsem přesvědčený, že kryptoměny jsou platidlem budoucnosti

Byznys Jaroslava Dědiče

Rádio Zet

Byznys

Jakub Hlavenka: Jsem přesvědčený, že kryptoměny jsou platidlem budoucnosti

Obrázek epizody Jakub Hlavenka: Jsem přesvědčený, že kryptoměny jsou platidlem budoucnosti

Poslechněte si podcast

24. 11. 2022

16 min

O epizodě podcastu

V současnosti se v Evropě těžba kryptoměn kvůli vysokým cenám energií nevyplatí. „Dřív jste mohli těžit klidně na počítači doma. Tomu odzvonilo a jsem za to rád. Nebylo to energeticky efektivní a bralo to elektřinu, která se dá využít jakkoli smysluplněji,” myslí si odborník na kryptoměny a prodejce strojů na jejich těžbu Jakub Hlavenka. „Stroje na těžbu kryptoměn sice prošly velkou změnou, ale kvůli obrovskému výkonu stále mají velkou spotřebu,” vysvětluje host Byznysu na Rádiu ZET.

Proto jsou hostingová centra společnosti 2Bminer, jejíž je Hlavenka CEO, např. na Floridě, v Texasu, Nebrasce, Nevadě nebo New Yorku. „Na všech těchto místech jsou vodní, solární nebo větrné elektrárny. Dost často jsou ještě napojená na síť s levnou zbytkovou elektřinou,” konstatuje Hlavenka s tím, že elektrárny jsou rády za přítomnost hostingových center, protože se zbytková energie alespoň využije.

2Bminer se snaží dělat těžbu kryptoměn dostupnější, což se jim daří i díky spolupráci s královskou rodinou Spojených arabských emirátů. „Dříve byl typickým zákazníkem velký investor s desítkami milionů dolarů. Klient, který si může dovolit koupit aspoň jeden stroj, dostane možnost těžit přes naše hostingová centra. Kromě Spojených států je máme i v Emirátech,” říká Hlavenka. „Každý stát, který chce inovovat, vidí v kryptoměnách obrovskou příležitost. Emiráty patří mezi top státy, co se kryptoměn týká. Když jsme tam přijeli na jeden z eventů, viděli jsme je jako Silicon Valley těchto technologií,” popisuje Jakub Hlavenka. Dodává, že zkusili oslovit místní s možností spolupráce a královská rodina se jim nabídla coby záštita sama.

Poslechněte si celý Byznys Jaroslava Dědiče na Rádiu ZET: