Zvýšení daní způsobilo řeckému OPAP pokles zisku o 36 %

Čistý zisk největší řecké sázkové společnosti OPAP se ve druhém čtvrtletí propadl v meziročním srovnání o 36 % na 33 milionů eur (892 milionů korun). Podnik oznámil, že jeho výsledky zasáhlo retroaktivně zvýšené zdanění výnosů. OPAP je ve spoluvlastnictví investiční skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka a společnost EMMA Capital dalšího Čecha Jiřího Šmejce.

Dosažený zisk zhruba odpovídal očekáváním analytiků, které ve své anketě oslovila agentura Reuters. V prvním čtvrtletí zisk OPAP klesl o 26 procent. Výsledky firmy podkopává rovněž internetová konkurence a vlny zvyšování daní v zemi v rámci úsporných opatření.

Řecko na jaře zvýšilo sazbu daně z hrubých výnosů z provozu sázek, aby uspokojilo mezinárodní věřitele a zajistilo si nové úvěry z mezinárodního záchranného programu pro tuto zemi. Opatření se zpětnou účinností se vztahuje na hrubé výnosy, které OPAP vytvořil od začátku letošního roku. Daň z těchto výnosů se zvýšila o pět procentních bodů na 35 procent.

Hrubé výnosy OPAP z provozu sázek zůstaly v meziročním srovnání takřka beze změny na 338 milionech eur. Před poklesem je zachránila zvýšená sázkařská aktivita během mistrovství Evropy ve fotbale.

 

 

Zdroj: ČTK

Zvýšení daní způsobilo řeckému OPAP pokles zisku o 36 % Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.