Zuckerberg se postavil proti neonacistům, Facebook se jejich aktivitu snaží potírat

Generální ředitel a zakladatel společnosti Facebook Mark Zuckerberg se připojil ke skupině šéfů firem, kteří se postavili proti ultrapravicovým skupinám. Americká firma již potvrdila, že vymazala na sociální síti více než osm extremistických skupin. Informaci o tom přinesl zpravodajský portál CNN.

„Pro mě jako pro Žida, jde o něco, čemu jsem se v životě úplně nejvíce divil. Je hanba, že je stále potřeba poukazovat na to, že neonacisté a extrémisté jsou špatní, jako by to nebylo zjevné,“ uvedl Zuckerberg.

Facebook zrušil velké množství extremistických skupin na svých stránkách. Stalo se tak po poslední době omílaných násilnostech, k nimž došlo ve městě Charlottesville.

Facebook konkrétně potvrdil, že odstranil nejméně osm extremistických skupin, včetně Vanguard America nebo Unie bílých nacionalistů.

Firma Marka Zuckerberga musí kvůli své základně čítající dvě miliardy uživatelů pečlivě kontrolovat svobodu projevu a brát v potaz i bezpečnostní hrozby. Facebook k tomu kombinuje automatizované systémy kontroly ruku v ruce s lidskými moderátory. Sociální síti rovněž pomáhají samotní uživatelé, kteří poukazují na nevhodný obsah. Politika Facebooku není založená na promazávání příspěvků a skupin. Pokud ale dojde k podpoře násilí, tak se všechno rázem mění. Tato politika se podle CNN nemění. Nicméně se zdá, že Facebook k ní přistupuje opatrněji.

„Vždy jsme odstranili jakýkoli příspěvek, který propagoval nebo oslavoval zločiny nebo teroristické činy – včetně toho, co se stalo v Charlottesville,“ uvedl Zuckerberg.

Facebook podle Zuckerberga sleduje možnost vzniku dalších podobných násilností a pečlivě se je snaží monitorovat, aby tak pomohl společnosti vyhnout se materiálním škodám.

Facebook není jedinou technologickou firmou, která zvýšila kontroly po nenávistných protestech v Charlottesville. Společnosti Google a GoDaddy se postavily proti známé neonacistické stránce Daily Stormer a s společnost Paypal oznámila, že nebude přijímat platby spojené s aktivitami nenávistných skupin.

 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Zuckerberg se postavil proti neonacistům, Facebook se jejich aktivitu snaží potírat Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Mark Zuckerberg

reklama

Další články

  1. Sedm zajímavých faktů o americké armádě

    Společnost ·

    Na americkou armádu bychom měli kvůli nedávným událostem přenést svoji pozornost. Důvodem jsou konkrétně výbušná slova amerického prezidenta Donalda Trumpa namířená pr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.