Zuckerberg převzal čestný doktorát, absolventy vyzval k práci na obecně prospěšných projektech

Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg získal titul na Harvardově univerzitě. Tento slavný student opustil přitom univerzitu před 12 lety, aby založil sociální síť, která dobyla internet. Nyní se vrátil na akademickou půdu, kde převzal čestný doktorát právního stupně. Během toho předal nejmladším absolventům poselství, v rámci něhož je vyzval, aby se podíleli na řešení ambiciózních a velkých projektů, které spojí množství lidí pro obecný prospěch společnosti.

Ve svém projevu Zuckerberg zdůraznil, že mnoho technologií včetně některých na Facebooku – mění svět a představují nové výzvy.

„Doktorský titul získáváte v době, kdy je to zvlášť důležité,“ řekl Zuckerberg ve svém projevu. Podle jeho slov rodiče absolventů promovali kvůli cíli, který vycházel ze získání nového zaměstnání a stát se součástí komunity. „Dnes ale technologie a automatizace odstraňuje velké množství pracovních pozic. Členství v mnoha komunitách mizí. Mnoho lidí cítí odcizenost a deprese. Snaží se zaplnit prázdnotu ve svých životech,“ sdělil Zuckerberg.

Výkonný ředitel Facebooku v rámci svého projevu rovněž zopakoval svoji vizi spojenou se zaručeným příjmem pro všechny. Každý člověk by měl na základě této myšlenky dosáhnout na základní plat. Více o tomto tématu jsme psali ZDE

Třiatřicetiletý Zuckerberg je vůbec nejmladším člověkem, který na Harvardu přednesl v rámci udělování doktorandských titulů počáteční řeč. Některé ze Zuckerbergových vět vycházely z manifestu, který publikoval počátkem letošního roku. V rámci projevu tak zopakoval názory, jež spatřuje v poslání Facebooku jako sociální infrastruktury celého světa. Hlavními tématy zakladatele nejúspěšnější sociální sítě představovaly ovšem impulsy směrem k mladším generacím. Ty se pak mají podílet na vytváření světa, kde „každý je cílevědomí“ bez ohledu na vlastní potřeby.

S ohledem na to, že společnost bude v nadcházejících letech pravděpodobně čelit nahrazením desítek milionů pracovních míst automatizovanými stroji, jako jsou například autonomní automobily nebo kamiony, tak mladé lidi vyzval k tomu, aby pracovali na rozsáhlých projektech veřejných prací. Pomocí nich pak dojde k vytvoření nových pracovních míst.

„Abychom udrželi naši společnost v pohybu, máme generační výzvu – nejde pouze o vytvoření nových pracovních míst, ale jde o obnovení cílevědomosti,“ řekl. „Tak na co čekáme? Je na čase, aby naše generace odvedla skvělou práci,“ řekl Zuckerberg v rámci svého projevu.

  

 

Zdroj: Washington Post, Zet

Zuckerberg převzal čestný doktorát, absolventy vyzval k práci na obecně prospěšných projektech Foto: Profimedia.cz: Mark Zuckerberg

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.