Zástupce CEFC Tvrdík opouští dozorčí radu pivovarů Lobkowicz

Z dozorčí rady společnosti Pivovary Lobkowicz Group a z představenstva firmy Příkopy Property Development odchází zástupce čínské společnosti CEFC Jaroslav Tvrdík. Čínská firma, jež má podíl v obou firmách, informaci sdělila včera. CEFC zároveň Tvrdíka nominovala na předsedu představenstva fotbalového klubu SK Slavia Praha.

CEFC v uplynulých měsících získala například 60 procent ve fotbalové Slavii, přičemž se ve středu se spolumajitelem Jiřím Šimáněm domluvila na zvýšení svého podílu na nejméně 67 procent. Dále skupina drží majoritu ve výrobci nápojů Lobkowicz Group, téměř 50 procent má v letecké společnosti Travel Service, investovala i v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media či do realit. Podle smlouvy podepsané ve středu minulý týden má CEFC získat i 50procentní podíl ve finanční skupině J&T Finance Group a kupuje také 90procentní podíl v internetovém prodejci zájezdů Invia.cz.

Pivovary Lobkowicz (PLG) patří mezi pět největších pivovarnických společností na českém trhu. Zahrnují sedm regionálních pivovarů, Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter, Vysoký Chlumec a Černá Hora. Většinovým vlastníkem PLG je firma Lapasan, v níž má většinový podíl čínská společnost CEFC.

 

Zdroj: ČTK

Zástupce CEFC Tvrdík opouští dozorčí radu pivovarů Lobkowicz Foto: ČTK/Šulová Kateřina: Jaroslav Tvrdík

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.