Zpravodajská stanice propustila kvůli nevhodnému chování komentátora, Trump jej dříve chválil

Zpravodajská televizní stanice CNN stáhla z pořadů svého komentátora Parise Dennarda. Jde o muže, který se veřejně hlásí k prezidentovi Donaldu Trumpovi. Televize se k tomu odhodlala poté, co se objevilo několik obvinění o tom, že Dennard na svém předchozím působišti obtěžoval ženy. Informaci zveřejnila televize Fox News. Podrobnosti o Dennardově chování vůči ženám se dostaly na veřejnost jen krátce poté, co ho Trump na twitteru ocenil za skvělý výkon při debatě s někdejším členem Ústřední zpravodajské služby (CIA) a Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Philem Muddem.

Dennard minulý týden v pátek při diskuzi s Muddem, který nyní působí jako analytik CNN pro téma terorismu, hájil Trumpovo rozhodnutí odebrat bezpečnostní prověrku bývalému šéfovi CIA Johnu Brennanovi. Muddovi řekl, že je veřejným tajemstvím, že lidé s prověrkami mají v soukromém sektoru po odchodu z vládních služeb výrazně větší platy, neboť mají přístup k tajným informacím.

Mudda, který je rovněž držitelem prověrky, Dennardova slova rozzuřila a na komentátora zvýšil hlas. Dennardovi, který trval na svém, následně rozhněvaně řekl, že spolu skončili a ať mu zmizí z očí.

Zdroj: YouTube / CNN International

"Právě jsem zhlédl někdejšího činitele tajných služeb Phillipa Mudda, jak se během debaty o Brennanově bezpečnostní prověrce se skvělým Parisem Dennardem choval naprosto zběsile a uhozeně. Dennard ho zničil a Mudd není v mentálním stavu, aby takovouto prověrku mohl mít," napsal v pondělí na twitteru Trump. Položil si také otázku, zda by Mudd neměl o prověrku přijít.

Dennardova popularita na webu se díky Trumpově tweetu výrazně zvýšila, zároveň se ale začaly objevovat zprávy, že komentátor se v minulosti k ženám choval oplzle. V roce 2014 ho po interním vyšetřování propustila Arizonská státní univerzita, neboť ho dvě ženy obvinily z obtěžování a lascivních návrhů. Obvinění během vyšetřování nepopíral a své chování vysvětloval jako srandu. O rok později musel opustit také McCainův institut, který s univerzitou spolupracuje a který je pojmenován po republikánském senátorovi Johnu McCainovi.

Kvůli nevhodnému chování k ženám v posledních měsících propustila americká média řadu novinářů. Po obvinění ze sexuálního obtěžování předloni rezignoval i dlouholetý šéf stanice Fox News Roger Ailes, který loni v květnu zemřel.

 

 

Zdroj: ČTK

Zpravodajská stanice propustila kvůli nevhodnému chování komentátora, Trump jej dříve chválil Foto: Zdroj: YouTube / CNN International: Phil Mudd a Paris Dennard

reklama

Další články

 1. Do kraje kopců a vrchovin za nejlepším česnekem

  Komerční sdělení ·

  Krajinu Zlínského kraje tvoří převážně kopce, pahorkatiny a vrchoviny, ale přitom půda zůstává úrodná. Najdete zde vinařská údolí, historické památky i odkaz Tomáše Ba…

 2. Fed by mohl brzy zvýšit základní úrokové sazby

  Byznys ·

  Americká centrální banka (Fed) naznačila, že by v září mohla přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby, pokud se ekonomika bude vyvíjet podle očekávání. Vypl…

 3. Výrobce telefonů Xiaomi se vrátil k zisku

  Byznys ·

  Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi v rámci druhého čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 14,63 miliardy jüanů (47,4 miliardy Kč). Oproti tomu ve stejném období loň…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.