Zpoždění v letecké dopravě je čím dál častější, oproti loňsku se doba zdvojnásobila

Doba zpoždění v evropské letecké přepravě se v prvním pololetí více než zdvojnásobila. Může za to hlavně nedostatek kapacit a personálu, nepříznivé počasí a stávky. Vyplývá to podle Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) z údajů evropské agentury pro řízení letového provozu Eurocontrol.

"V Evropě je nyní letní sezona. Cestující se chtějí dostat na svou dovolenou včas. A příliš mnoho z nich zažije zklamání kvůli zpožděním v letecké přepravě," uvedl šéf IATA Alexandre de Juniac. "Zpoždění jsou ve srovnání s loňským rokem dvojnásobná. Pro letošek neexistuje žádné rychlé řešení," dodal. Upozornil nicméně, že pokud vlády a poskytovatelé letových navigačních služeb uskuteční potřebné investice, může se situace v příštím roce zlepšit.

IATA ve své zprávě poskytovatele letových navigačních služeb podrobila kritice kvůli nedostatečným investicím do personálu i do technologií. "Bohužel klíčoví poskytovatelé letových navigačních služeb v Evropě neuskutečňují potřebné investice do svých aktivit. Namísto toho preferují vytváření mimořádných zisků," uvedla.

Údaje Eurocontrolu ukázaly, že doba zpoždění v evropské letecké přepravě v letošním prvním pololetí činila 47.000 minut denně. To je o 133 procent více než ve stejném období loňského roku.

 

 

Zdroj: ČTK

Zpoždění v letecké dopravě je čím dál častější, oproti loňsku se doba zdvojnásobila Foto: Tupungato / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. EU uvalí cla na elektrokola z Číny

    Byznys ·

    Evropská unie (EU) uvalí od čtvrtka cla na dovoz veškerých elektrokol z Číny. Podle Evropské komise (EK) se budou pohybovat 27,5 procenta až 83,6 procenta. Informace v…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.