Západ se chystá k novému útoku na Sýrii, tvrdí Rusko

Rusko tvrdí, že se Západ chystá k novému útoku proti Sýrii. Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová varovala, že „potenciální agrese Západu proti Sýrii“ by přinesla nevyhnutelné důsledky a představovala by ránu jak pro mírové řešení situace v Sýrii, tak pro „globální stabilitu“.

"Čelíme těm nejvážnějším obavám a sdílíme je se světem a médii," uvedla dnes Zacharovová podle agentury TASS. Podle ní není Západ spokojen se stávajícím vývojem v Sýrii, kde díky ruské pomoci se podařilo stabilizovat režim prezidenta Bašára Asada. Zacharovová dodala, že proto hrozí, že dojde k zinscenovanému chemickému útoku, který by Západu dal záminku k tomu, aby na Sýrii zaútočil.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí sdělila, že "použití toxických látek a postupných chemických útoků s cílem falešně obviňovat syrskou vládu a armádu v souvislosti s údajnými chemickými útoky" je pro Rusko naprosto nepřijatelné. "Damašek takové možnosti vůbec nemá," tvrdila.

Podle agentury Reuters se ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov počátkem týdne sešel s americkými představiteli, aby je zpravil o tom, že Moskva je znepokojena americkými náznaky, že se USA chystají k novému útoku proti Sýrii. Šlo by podle něho o "neopodstatněnou a nezákonnou agresi proti Sýrii".

USA společně s Británií a Francií podnikly vzdušný útok proti vybraným cílům v Sýrii naposledy letos v dubnu. Učinily tak v reakci na chemický útok s desítkami obětí, který přičítá Západ syrskému vládnoucímu režimu.

 

 

Zdroj: ČTK

Západ se chystá k novému útoku na Sýrii, tvrdí Rusko Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Začne Amazon podnikat v kinoprůmyslu?

  Byznys ·

  Amazon se postupně oddaluje od svého původního podnikání, kterým byl prodej knih. V nedávné historii například koupil řetězec supermarketů s organickými potravinami Wh…

 2. Gazprom prudce zvýšil čtvrtletní zisk

  Byznys ·

  Největší ruská plynárenská společnost Gazprom ve druhém čtvrtletí zvýšila meziročně čistý zisk na 259 miliard rublů (84 miliard Kč) ze 48 miliard rublů ve stejném obdo…

 3. V Plzeňském kraji mohou být pyšní nejen na pivo

  Komerční sdělení ·

  Plzeňský kraj je bezesporu známý díky plzeňskému pivu, ale může se také pochlubit malebnou krajinou a řadou památek. Výlet z Přeštic na rozhlednu Kožich Vás o tom jist…

 4. Loňský hurikán Maria zabil na Portoriku 3000 lidí

  Společnost ·

  Oficiální odhad počtu lidí, kteří zahynuli na Portoriku kvůli loňskému ničivému hurikánu Maria, se vyšplhal z původního odhadu 64 mrtvých na 2975. V úterý o tom s odka…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.