Zákazníci v Austrálii si poprvé prohlédli Apple Watch, na trh přijdou za dva týdny

Australští spotřebitelé měli jako první možnost prohlédnout si v Sydney nový produkt americké společnosti Apple - chytré hodinky Apple Watch. Podle agentury Reuters byl o zkušební den velký zájem. Firma předpokládá, že po uvedení Apple Watch na trh, které se uskuteční 24. dubna, překoná poptávka po novém zařízení nabídku. Společnost BMO Capital Markets přitom na základě průzkumu ochoty spotřebitelů koupit si nové hodinky od firmy Apple snížila odhad prodejů tohoto přístroje. Do září 2016 se podle ní prodá 39 milionů kusů hodinek značky Apple. Dřívější odhady předpokládaly, že lidé si koupí více než 55 milionů kusů.  

Hodinky jsou prvním produktem nové kategorie, který firma vytvořila pod vedením generálního ředitele Tima Cooka. Ten v roce 2011 nahradil v čele podniku Steva Jobse, který brzy poté zemřel na rakovinu.

Apple Watch po spárování s telefonem iPhone umožňují uživatelům například kontrolovat internetovou poštu, poslouchat hudbu či telefonovat. Odborná veřejnost však zatím dává produktu spíše negativní hodnocení. Kritiku směřuje zejména na nízkou životnost baterie a pomalé spouštění aplikací, napsala agentura Reuters.

Na vznikající trh s chytrými hodinkami vstupují kromě Applu i další firmy, včetně konkurenčního korejského výrobce smartphonů Samsung nebo japonského výrobce elektroniky Sony. Na trh s chytrými hodinkami se ale chystají vstoupit i tradiční evropští výrobci. V úterý tento záměr představil výrobce švýcarských kapesních nožů Victorinox, který se v současnosti zabývá mimo jiné i výrobou a prodejem náramkových hodinek (psali jsme zde).

 

Zdroj: Reuters, ČTK

 

Zákazníci v Austrálii si poprvé prohlédli Apple Watch, na trh přijdou za dva týdny Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Český Aeroholding chce prodat akcie ČSA

    Byznys ·

    Státní Český Aeroholding chce prodat zbytek akcií Českých aerolinií (ČSA). Informaci ČTK potvrdil předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř, který jako…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.