Zákazníci Applu si za tři dny koupili přes 10 milionů nových modelů iPhonu

Největší výrobce mobilních zařízení v USA, společnost Apple, prodala již více než deset milionů kusů nových modelů chytrého telefonu iPhone. iPhone 6 a 6 Plus přitom uvedla do prodeje teprve v pátek 19. září v deseti zemích světa. Firma označila výsledek za svůj dosavadní rekord.  od pátečního uvedení na trh více než deset milionů nových chytrých telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus.   

Tento týden se mají nové iPhony dostat do produktových obchodů Applu v dalších dvaceti zemích. Česká republika mezi ně ale nepatří. 

Generální ředitel podniku Tim Cook upozornil, že poptávka po nových telefonech překonala očekávání firmy. Prodej podle něj mohl být ještě vyšší, kdyby byly k dispozici větší zásoby telefonů, píše agentura Reuters.

„Tvrdě pracujeme na co nejrychlejším vyřízení objednávek,“ prohlásil Cook. Firma již minulý týden varovala, že řada zákazníků ve Spojených státech bude kvůli silné poptávce muset na nové iPhony čekat až do příštího měsíce.

Zdroj: ČTK

Zákazníci Applu si za tři dny koupili přes 10 milionů nových modelů iPhonu Foto: Zahájení prodeje iPhone 6 a iPhone 6 Plus Zdroj: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.