Zájem turistů o KLDR klesl od června o polovinu

V důsledku zvýšeného napětí kolem KLDR se podnikání cestovních kanceláří vozících turisty do této země od června snížilo o polovinu. V rozhovoru pro server CNN to uvedl spoluzakladatel cestovní kanceláře Koryo Group Nicholas Bonner.

"Je to bizarní, člověk by řekl, že to bude větší pokles, ale mnozí lidé jsou stále fascinováni tím, co se v této zemi děje,“ řekl Bonner. Jeho 25 let stará firma se sídlem v Pekingu patří k největším, které vozí zahraniční turisty do Severní Koreje. Od roku 2013 jich tam podle CNN byly asi čtyři tisíce, většinu tvořili Číňané.

Zhruba pětinou se na počtu zájemců o cesty do KLDR podíleli turisté z USA, Washington ale výjezd do Severní Koreje v srpnu zakázal a Američané od 1. září mohou do této země cestovat jen na zvláštní povolení. Vláda tak reagovala na smrt amerického studenta Otto Warmbiera, který v červnu zemřel krátce po propuštění ze severokorejského vězení.

Bonner, který je britským občanem, cestu považuje za bezpečnou. Člověk si musí uvědomit, že „nejede na dovolenou, ale za zkušeností“.

Cesta do KLDR není zrovna levná. Většina z ceny zájezdu jde do kasy severokorejského režimu, který také stanoví základní sazbu. Pětidenní silvestrovský balíček „Oslavte příchod roku 2018 ve stylu KLDR“ přijde západního turistu na 1950 dolarů (přes 42 000 korun), což je více než v KLDR činí roční průměrný příjem na obyvatele. V roce 2016 to bylo 1300 dolarů.

 

 

Zdroj: ČTK

Zájem turistů o KLDR klesl od června o polovinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.