Zájem o uzavření stavebního spoření klesl o 28 procent

Stavební spořitelny uzavřely v letošním 1. čtvrtletí 86.000 nových smluv o stavebním spoření, což byl meziroční pokles o 28 procent. Vyplývá to z informací, které zveřejnilo ministerstvo financí. Zároveň ale průměrná cílová částka u nových smluv meziročně stoupla o 55.000 korun na 406.000 korun. Cílová částka vyjadřuje budoucí záměry zákazníka, tedy kolik si hodlá naspořit nebo půjčit na bydlení.

Celkový počet smluv o stavebním spoření nepřetržitě klesá od roku 2003. Ke konci března bylo uzavřeno celkem 3,28 milionu smluv, což je o zhruba 30.000 smluv méně než na konci roku 2016.

Celkový počet úvěrů podle statistik ministerstva financí ke konci března rovněž klesl. Spořitelny evidovaly zhruba 637.000 úvěrů, tedy o 13.000 méně než na konci loňského roku. Objem poskytnutých úvěrů pak zůstal na 240,6 miliardy korun. Poměr objemu úvěrů a naspořené částky stoupl na 66,8 procenta.

Ze statistik dále vyplývá, že ministerstvo během dubna stavebním spořitelnám zaslalo jako roční zálohu státní podpory za loňský rok 3,9 miliardy korun. Loni na státní podpoře úřad za rok 2015 vyplatil 4,28 miliardy korun.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Zájem o uzavření stavebního spoření klesl o 28 procent Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Černá Hora dnes oficiálně vstoupí do NATO

    Společnost ·

    Černá Hora se dnes slavnostním uložením přístupových dokumentů na americkém ministerstvu zahraničí oficiálně stane 29. členem Severoatlantické aliance (NATO). Ceremoni…

  2. Začal boj o osvobození Rakky od IS

    Společnost ·

    Operace s cílem osvobodit město Rakka, které je baštou Islámského státu (IS) v Sýrii, už začala. Turecko o tom informovaly Spojené státy, oznámil dnes turecký premiér …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.