Zájem českých mužů o plastické operace roste, nejčastější jsou úpravy očních víček

Podle průzkumu portálu Plastická chirurgie tvoří muži 18 procent klientely estetických plastických chirurgů a jejich podíl trvale roste. Nejčastěji muži žádají operace očních víček, uší, podstupují liposukci či zmenšení prsou.  

Portál Plastická-chirurgie.info oslovil 44 atestovaných českých lékařů z oboru estetické plastické chirurgie a na základě jejich odpovědí vypracoval analýzu trhu v tomto segmentu. V uplynulém roce provedl každý z respondentů průzkumu průměrně 420 estetických operací.

Průzkum ukázal, že 30 procent tuzemských mužských klientů podstoupí úpravu očních víček. (Tento typ zákroku vede také estetických plastických operací žen.) Asi 16 procent zákroků, které podstupují čeští muži, jsou operace uší, 14 procent odsátí tuku a 12 procent zmenšení prsou.

O současných trendech v plastické estetické chirurgii ve Studiu Zet hovořil ředitel portálu Plastická-chirurgie.info Pavel Hilbert.

 

Jak se mění trendy v estetické plastická chirurgii v tuzemsku od roku 2006, kdy jste prováděli první výzkum tohoto druhu?

Je větší nabídka neinvazivních ošetření, která mají za cíl úbytek tukové tkáně, což už ale úplně do estetické plastické chirurgie nepatří. Posluchače bude možná zajímat, že estetická plastická chirurgie tvoří pouze 10 procent plastické chirurgie a estetická medicína jako taková obsahuje nejenom estetickou plastickou chirurgii, ale i estetickou dermatologii a další estetické výkony. Roste zájem o neinvazivní výkony a o výkony s využitím vlastního tuku.

Jakou část klientů představují pro české plastické chirurgy klienti ze zahraničí a z jakých zemí k nám nejčastěji přijíždějí?

Nejčastěji k nám pacienti v rámci zdravotní turistiky přijíždějí z Německa, Rakouska a Anglie. Situace se mírně změnila od let 2005-2006, kdy byla zlatá éra zdravotní turistiky, a libra i euro byly silnější. Výkony v zahraničí byly mírně dražší a v Čechách ještě levnější, než jsou nyní. Co zůstalo stejné je, že k nám přijíždí nižší střední vrstva, která by si daný výkon zpravidla nemůže dovolit ve své zemi. Hlavním motivem, proč k nám tito lidé přijíždějí, je jednoznačně cena, i když kvalita lékařů u nás a v zahraničí je srovnatelná.

 

Článek obsahuje pouze vybrané pasáže z rozhovoru, celý zvukový záznam si můžete poslechnout v playeru výše.

Zdroj: Zet

 

Zájem českých mužů o plastické operace roste, nejčastější jsou úpravy očních víček Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Stávka pilotů stála Air France 500 milionů eur

    Byznys ·

    Letecká společnost Air France vyčíslila náklady na dvoutýdenní stávku svých pilotů na 500 milionů eur. V září aerolinie přepravily o 16 procent pasažérů méně. Dopadem …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.