Zisky Nintenda podkopává slabý prodej konzolí 3DS a silná měna

Japonský výrobce herních konzolí a videoher Nintendo snížil odhad celoročního zisku o více než polovinu. Firma se potýká s překvapivě prudkým poklesem prodeje přenosných konzolí 3DS, na její hospodářské výsledky má negativní vliv také silný kurz japonského jenu.

Společnost nyní předpokládá, že za finanční rok, který skončí 31. března, vydělá 17 miliard jenů (3,7 miliardy Kč). V předchozí prognóze přitom celoroční zisk odhadovala na 35 miliard jenů.

Odhad prodeje konzolí 3DS firma snížila na 6,6 milionu přístrojů z dříve předpokládaných 7,6 milionu. V předchozím roce přitom prodej činil 8,7 milionu přístrojů.

Společnost potvrdila, že prodej konzolí Wii U by měl dosáhnout 3,4 milionu přístrojů. Wii U je nástupcem úspěšné konzole Wii, v prodeji nicméně zaostává za konkurenčními zařízeními PlayStation 4 společnosti Sony a Xbox One firmy Microsoft, upozorňuje agentura DPA.

 

Zdroj: ČTK

Zisky Nintenda podkopává slabý prodej konzolí 3DS a silná měna Foto: Barone Firenze / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ruský Gazprom snížil dodávky plynu do Turecka

    Byznys ·

    Ruská státní plynárenská společnost Gazprom snížila dodávky zemního plynu soukromým podnikům v Turecku o deset procent. Důvodem byly spory ohledně cen za komoditu. Age…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.