Zisk rakouské banky Raiffeisen klesl ve třetím čtvrletí o 5,6 procenta

Čistý zisk rakouského finančního ústavu Raiffeisen Bank International ve třetím čtvrtletí klesl o 5,6 procenta na 134 milionů eur (3,7 miliardy Kč). Oznámila to dnes firma, která je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank. Zisk nicméně překonal očekávání analytiků, kteří podle průzkumu agentury Reuters počítali s jeho propadem o pětinu na 113 milionů eur.

Společnost Raiffeisen Bank International v září oznámila, že plánuje snižování nákladů zahrnující rušení pracovních míst. Na konci září firma zaměstnávala téměř 59.000 lidí.

Raiffeisen Bank International vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části Raiffeisen Zentralbank. Zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku i klientům ve střední a východní Evropě. Působí v 17 evropských zemích včetně České republiky a spolu s Bank Austria ze skupiny UniCredit a Erste Group patří k největším finančním skupinám ve střední a východní Evropě.

Zdroj: ČTK

Zisk rakouské banky Raiffeisen klesl ve třetím čtvrletí o 5,6 procenta Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Sněmovna obnovila činnost, poslanci složili slib

    Společnost ·

    Sněmovna dnes po třech měsících znovu obnovila svou činnost na ustavující schůzi. Poslanci složili ústavou předepsaný slib, čímž se ujali svého mandátu. Skončil…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.