Zisk největší světové těžařské společnosti BHP klesl téměř o třetinu

Pololetní zisk největší světové těžařské společnosti BHP Billiton klesl téměř o třetinu na 5,35 miliardy dolarů (necelých 130 miliard korun) kvůli poklesu cen jejích hlavních produktů. Firma oznámila, že kvůli obtížným podmínkám na trhu plánuje další snižování výdajů.

Zisk nicméně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na zhruba 5,1 miliardy dolarů. Firma v prvním finančním pololetí, které skončilo v prosinci, snížila náklady o 1,75 miliardy dolarů. Během příštích dvou let hodlá ušetřit další čtyři miliardy dolarů.

BHP, která se potýká s propadem cen železné rudy, mědi a ropy, se rovněž rozhodla omezit investice. Tato opatření mají firmě pomoci dodržet závazek, že nebude snižovat dividendy. Společnost již v lednu oznámila, že v reakci na pokles cen ropy sníží výdaje na těžbu z břidličných formací ve Spojených státech.

 

Zdroj: ČTK

Zisk největší světové těžařské společnosti BHP klesl téměř o třetinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.