Zisk Lenovo Group vzrostl téměř o třetinu, podpořil ho i prodej smartphonů

Zisk největšího světového výrobce počítačů Lenovo Group vzrostl ve třetím čtvrtletí jeho finančního roku meziročně o 29 procent a překonal odhady trhu. Tržby silně expandující čínské společnosti rostly jak z prodeje počítačů, tak díky chytrým telefonům.

V dalších čtvrtletích ale výsledky zatíží nedávná koupě amerického výrobce mobilních telefonů Motorola a akvizice divize serverů IBM, sdělila dnes Lenovo.

Čistý zisk za čtvrtletí od října od prosince se zvýšil na 265,3 milionu dolarů (5,4 miliardy Kč) ze 204,9 milionu dolarů ve stejném období předešlého roku. Analytici podle agentury Reuters odhadovali výsledek kolem 247 milionů dolarů.

Pokles globálního trhu osobních počítačů nutí Lenovo expandovat do segmentů chytrých telefonů, tabletů a severů. Minulý měsíc se firma dohodla s americkým technologickým gigantem Google na odkoupení jeho teprve nedávno získaného výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility za 2,9 miliardy dolarů. Jen pár dní předtím oznámila převzetí divize serverů od IBM za 2,3 miliardy dolarů.

Lenovo dnes odhadla, že dovedení ztrátové Motoroly k zisku bude trvat tři až pět čtvrtletí. Rovněž analytici se domnívají, že na to bude firma potřebovat zhruba rok.

Lenovo vykročila na globální scénu v roce 2005, kdy koupila divizi osobních počítačů společnosti IBM, a v tomto sektoru se loni stala světovou jedničkou. V minulých letech Lenovo začala expandovat na poli mobilních telefonů a tabletů.

Koupě Motoroly, která je dosud největší čínskou akvizicí v technologickém sektoru, je pro Lenovo příležitostí uplatnit se na americkém a globálním trhu po osobních počítačích i na silně konkurenčním poli mobilních přístrojů. Rychlost a velikost expanze ale investory vystrašila a akcie Lenova od počátku roku klesly o šest procent.

Zdroj: ČTK

Zisk Lenovo Group vzrostl téměř o třetinu, podpořil ho i prodej smartphonů Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.