Zemana v Lánech navštíví Okamura, o vládě bude jednat i ANO

Vyjednávání o sestavení vlády bude v čtvrtek pokračovat zasedáním vedení hnutí ANO. Na schůzi s prezidentem Milošem Zemanem přijede předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura. Na zámku v Lánech se bude diskutovat o případném vzniku menšinového kabinetu předsedy hnutí ANO Andreje Babiše za podpory SPD a KSČM.

Vyjednávání o vzniku takové vlády Babišovi doporučil Zeman na úterní schůzce. Reagoval tak na krach jednání o vládě tvořené ANO a ČSSD a podporované komunisty. Předseda KSČM Vojtěch Filip po středečním setkání s prezidentem řekl, že komunisté s ANO a SPD o spolupráci jednat budou. Vznik podobného kabinetu ale kritizují další parlamentní strany.

Výhrady ke spolupráci s SPD má i část poslaneckého klubu ANO. O dalším postupu ANO se bude vedení strany ve čtvrtek radit na zasedání stranického předsednictva a výboru. Babiš zatím neřekl, zda se bude Zemanovou radou řídit.

O schůzku s prezidentem požádali i zástupci dalších sněmovních stran. Příští týden by s ním měli jednat zástupci ODS, lidovců a Pirátů.

 

 

Zdroj: ČTK

Zemana v Lánech navštíví Okamura, o vládě bude jednat i ANO Foto: Michal Kvapil / YRN

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.