Zeman se na Slovensku sejde s Kiskou a novým premiérem

Českého prezidenta Miloše Zemana čeká na Slovensku schůzka se slovenskou hlavou státu Andrejem Kisou a novým předsedou tamní vlády Peterem Pellegrinim. Zeman ve středu přiletěl na třídenní návštěvu Slovenska. Schůzky se uskuteční na Štrbském Plese ve Vysokých Tatrách.

Zeman zavítal na Slovensko dva týdny po jmenování Pellegriniho kabinetu, ve kterém zůstala většina ministrů předchozí vlády premiéra Roberta Fica. Nejdéle sloužící slovenský premiér podal v polovině března demisi v rámci řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně.

Nynější návštěva je první zahraniční cestou Zemana v jeho druhém prezidentském mandátu. Hlavní část programu je naplánována právě na čtvrtek. Dopoledne se Zeman sejde s Kiskou, později odpoledne pak přijme Pellegriniho.

Na schůzce ve Vysokých Tatrách se, v případě Zemanova úspěchu v prezidentských volbách, prezidenti Česka a Slovenska domluvili loni, když český státník na závěr svého prvního funkčního období přijel do Bratislavy.

 

 

Zdroj: ČTK

Zeman se na Slovensku sejde s Kiskou a novým premiérem Foto: Wikimedia Commons: Český prezident Miloš Zeman

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.