Zeman poděkoval přátelům za podporu a voličům za hlasy

Prezident Miloš Zeman poděkoval svým přátelům za pomoc a podporu před prezidentskými volbami. Nebýt vás, tak jsme nevyhráli, řekl v úvodu svého vítězného projevu. Poděkoval také pražským voličům, kteří mu dali hlas, a voličům z dalších krajů. Dodal, že se těší na pět let plného pracovního nasazení. Pracovat chce jako doposud, počítá například nadále i s cestami do krajů.

"Toto je moje poslední politické vítězství, za ním nebude žádná politická porážka," konstatoval Zeman. Zrekapituloval poté některé fáze své politické kariéry. "Budu se těšit na dalších pět let, pět let plného pracovního nasazení, na pět let, kdy budu i nadále jezdit mezi občany, setkávat se s nimi a poslouchat jejich názory," řekl.

Zemana na pódiu doplnily manželka Ivana a dcera Kateřina, kterým Zeman předal květiny. Kromě známých podporovatelů se k němu přidali také úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura a ředitelé ČEZ Daniel Beneš a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup.

Přítomnost lídrů některých stran podle Zemana neměla vyjádřit například preferenci, s kým by měl podle něj premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) jednat o vládě. "Kdyby tu byl Andrej Babiš, tak mu klidně řeknu, ať si sem sedne také," uvedl. Politici podle něj přišli do salonku, aby ho pozdravili. "Já jsem jejich pozdravy velmi rád uvítal a poprosil jsem je, aby sem přišli, protože nikdo, a v politice už vůbec ne, nemá tolik přátel, aby si jich nevážil a některé z nich mohl ignorovat," prohlásil.

Zeman řekl, že ve druhém funkčním období by chtěl být pokornější, méně sebevědomý a vstřícnější vůči názorům jiných lidí. "I když si o některých z nich nebudu nadále myslet nic dobrého," uvedl. Bojovat by chtěl za to, aby občané mohli rozhodovat v obecném referendu, ale také přímo volit starosty či primátory. "Sportovat už nebudu," konstatoval politik, o jehož zdravotním stavu se v posledních měsících spekulovalo.

Na dotaz týdeníku Respekt, zda počítá s obměnou svého týmu na Hradě, například kancléře Vratislava Mynáře či poradce Martina Nejedlého, což mu doporučoval i Babiš, Zeman neodpověděl. Místo toho se ironicky vyjádřil na adresu médií z vydavatelství Economia, kam Respekt patří, a jeho majitele Zdeňka Bakaly. Uvedl, že by si Bakalu mohl vzít jako poradce pro tunelování.

Zeman kromě svých voličů poděkoval i těm, kteří podpořili Jiřího Drahoše. "Já si vážím lidí, kteří chodí k volbám. A upřímně řečeno, relativně těsné vítězství nejvíce těší. Takže i za to těmto voličům děkuji," uvedl.

 

Zdroj: ČTK

Zeman poděkoval přátelům za podporu a voličům za hlasy Foto: ČTK

reklama

Další články

 1. Jiří Drahoš uznal porážku a pogratuloval vítězi

  Společnost ·

  Uchazeč o Pražský hrad Jiří Drahoš uznal porážku v prezidentských volbách. Pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi, popřál mu hodně zdraví a poděkoval všem, kteří šli voli…

 2. Volba prezidenta skončila, začalo sčítání hlasů

  Společnost ·

  Letošní volba českého prezidenta skončila za zřejmě rekordního zájmu voličů. Češi se v příštích hodinách dozví, zda si většina z nich zvolila hlavou státu opět Miloše …

 3. Volební účast je zatím přes 50 procent

  Společnost ·

   Ve druhém kolem prezidentských voleb dosud v průměru odvolila více než polovina voličů. Přestože někde byla dnes účast nižší než v pátek, řada volebních komisařů hlás…

 4. Trump doufá v dialog s Ruskem

  Společnost ·

  Americká hlava státu Donald Trump doufá v dialog s Ruskem. Prezident USA to podle ruské tiskové agentury TASS řekl na Světovém ekonomickém fóru, které v pátek končí ve…

 5. Jaká práva má oběť trestného činu?

  Společnost ·

  Mají oběti trestného činu nějaká práva? Ano jistě, chrání je speciální zákon o obětech trestných činů z roku 2013. Prvně jde o právo na respektování osobnosti a její d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.