Zeman je autorem mnoha bonmotů, od prezidenta se očekává ale víc

Český prezident není pouhým autorem mnoha bonmotů. Je ovšem známý pro svoji „prostořekostí“. To u některých lidí může vzbuzovat obdiv, ale od hlavy státu se očekávají i jiné kvality, informoval o tom slovenský deník Pravda v reakci na Zemanovo vyjádření na adresu někdejšího prvního tajemníka ústředního výboru Komunistické strany Československa a rodáka ze Slovenska Alexandera Dubčeka. Podle deníku Denník N se Zeman měl vyhnout urážce slovenského předsedy vlády Roberta Fica, který byl přítomen na Pražském hradě, kde Zeman během svého projevu zařadil Dubčeka mezi ty, kteří se v roce 1968 „podělali hrůzou“.

„Urazit Alexandera Dubčeka, navíc v přítomnosti slovenského premiéra, který si lídra pražského jara nesmírně váží, a den předtím, co se slovenská vláda chystá schválit vznik komise, která bude navrhovat kandidáty na udělování ceny A. Dubčeka, tak to je skutečně silná káva,“ uvedl list Pravda.

Podle deníku lze polemizovat o tom, do jaké míry Dubček po okupaci Československa v roce 1968 vojsky Varšavské smlouvy selhal a co mohl udělat jinak, ale hovořit o něm zmiňovaným způsobem je neslušné a nanejvýš nevhodné.

List připomněl i pozdvižení, které před lety na Slovensku vyvolal Zeman svým výrokem o kvalitě popradského piva.

„Jako téměř vždy, kdy se Zeman pokouší státnicky žertovat, nevkusně přehání, ale Dubčeka skutečně není třeba idealizovat. Po srpnové invazi se totiž vůbec nevyznamenal. Jiná věc je, že Zeman by měl být alespoň natolik zorientován a jeho kancelář natolik profesionální, aby se vyhnuli otevřené urážce premiéra sousedního státu,“ napsal list Denník N.

O zmiňovaném projevu hlavy českého státu na začátku oslav 100. výročí vzniku Československa list napsal, že o morálních škodách kázal Zeman, který jako prezident neuznává dosavadní pravidla a často dělá svému úřadu i zemi ostudu.

 

 

Zdroj: ČTK

Zeman je autorem mnoha bonmotů, od prezidenta se očekává ale víc Foto: yakub88 / Shutterstock.com: Český prezident Miloš Zeman

reklama

Další články

 1. Kryptoměny aneb jak si vybrat správnou burzu

  Byznys ·

  Diskuze a zájem o kryptoměny neuvadá. Stále vznikají nové a nové alternativy, které předpovídají jejich strmý růst. Jste také na vážkách s případným vložením peněz? Po…

 2. Čínská ekonomika loni nejspíš stoupla o 6,9 %

  Byznys ·

  Čínská ekonomika loni pravděpodobně stoupla o 6,9 procenta. Zrychlila tak z 26letého minima v roce 2016, kdy se hrubý domácí produkt zvýšil o 6,7 procenta. Podle tisko…

 3. 10 trendů digitálního marketingu v roce 2018

  Byznys ·

  Technologie se každým rokem zdokonalují. Ruku v ruce s tím dochází k inovacím ve světě digitálního marketingu. Společnost Sherpas zveřejnila deset trendů v této oblast…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.