Ze syrské provincie Dará uprchlo před boji nejméně 45 tisíc lidí

Během minulých dnů uteklo před boji v jihozápadní syrské provincii Dará nejméně 45 000 lidí. Zamířili k hranicím s Jordánskem. S odvoláním na úterní sdělení OSN to uvedla agentura Reuters.

Ofenziva armády syrského prezidenta Bašára Asada v provincii Dará si vyžádala životy civilistů včetně dětí. Mnoho jich bylo zraněno. V důsledku náletů byla uvedena mimo provoz nemocnice, oznámil v úterý v Ženevě mluvčí Úřadu OSN pro koordinaci humanitárních záležitostí (OCHA) Jens Laerke.

"Očekáváme, že počet prchajících se může s eskalací bojů skoro zdvojnásobit," řekla na stejné tiskové konferenci mluvčí Světového programu pro výživu (WFP) Bettina Luescherová.

 Zdroj: YouTube / Al Jazeera English

Syrská armáda se už několik dní snaží ovládnout povstalci kontrolované oblasti poblíž hranice s Jordánskem a Izraelem okupovaných Golanských výšin. O víkendu se do operací zapojilo ruské letectvo. Prezident Bašár Asad v minulosti řekl, že chce získat kontrolu nad touto oblastí. Situaci sleduje Izrael i Spojené státy, které jsou spojencem Izraele.

Dosud v této části Sýrie panoval klid díky dohodě o klidu zbraní, na jejímž sjednání se podílelo Rusko i Spojené státy.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

 

Ze syrské provincie Dará uprchlo před boji nejméně 45 tisíc lidí Foto: Zdroj: YouTube / Al Jazeera English

reklama

Další články

  1. Mají České dráhy zálusk na konkurenci?

    Byznys ·

    České dráhy (ČD) se zajímají o podmínky, za jakých by bylo možné koupit soukromé železniční dopravce Leo Express a RegioJet. Dnešním Lidovým novinám (LN) to řekl gener…

  2. Co přinesl včerejší minisummit k migraci?

    Společnost ·

    Země Evropské unie se musí snažit najít evropské řešení migrační problematiky; kde takové řešení nebude možné, je na místě spolupráce skupin konkrétních zainteresovaný…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.