Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra loni vydala na léčbu pacientů přes 27 mld. korun

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZP 211) vydala loni na léčbu svých pacientů přes 27 miliard korun. Její výdaje na zdravotní péči každým rokem stoupají. V roce 2008 ZP 211 na léčbu pojištěnců totiž vynaložila něco přes 17 miliard korun. O dva roky později se uvolněná částka posunula na hodnotu dosahující téměř 21 miliard korun. V roce 2015 ji odborníci a pojištěnci ocenili titulem Zdravotní pojišťovna roku 2015. 

Bez ohledu na to, že příjmy jí takto strmou křivkou nestoupají, hradí svým klientům i tu nejnákladnější zdravotní péči. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra hradí své závazky vůči lékařům vždy včas, nikdy po lhůtě splatnosti. Pro své smluvní lékaře a více než milion a čtvrt klientů je v rámci celé České republiky solidním, spolehlivým a prosperujícím partnerem.

Hradí i superdrahou léčbu

Není pravdou, že by si snad „vyzobávala“ jen samé zdravé a prosperující klienty, jak se rádo zaměstnaneckým pojišťovnám přisuzuje. Ty totiž mají povinnost přijmout každého, kdo se k nim přihlásí – zdravého či nemocného, chudého či bohatého, zaměstnaného či člověka bez práce. Proto také má ZP 211 mezi svými klienty i ty, které bohužel postihla vzácná a na léčení velmi drahá nemoc.

Jen v loňském roce Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra uhradila jedné své klientce léčbu vzácného onemocnění v hodnotě přesahující 17 milionů korun. Jiné pacientce zaplatila za rok léčby roztroušené sklerózy s přidruženými komplikacemi více než 13 milionů korun. Takových klientů má přitom desítky. „Jsme schopni svým klientům zajistit a uhradit nejmodernější léčbu například v superspecializovaných centrech, kde je ošetří renomovaní specialisté, lékaři i zdravotnický personál,“ potvrzuje generální ředitel ZP 211 David Kostka.

Chcete se k ZP 211 přihlásit? Čas máte do konce března

Podáte-li přihlášku do 31. března, stanete se klientem ZP 211 ještě letos 1. července. Druhou šanci ke změně pak máte v průběhu třetího čtvrtletí. Pokud od července do konce září podáte přihlášku k ZP 211, stanete se jejím klientem v lednu příštího roku. Tak neváhejte a staňte se součástí týmu, který nosí ocenění Zdravotní pojišťovna roku 2015.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra loni vydala na léčbu pacientů přes 27 mld. korun Foto: ZP 211

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.