Zdražování jízdného není v současnosti prioritou, říká nový ředitel DPP

Jaroslav Ďuriš, který byl zvolen generálním ředitelem Dopravního podniku hlavního města Prahy, řekl v rozhovoru pro Studio Zet, že zdražování jízdného není prioritní a nebude realizováno v blízkých měsících. Ďuriš také řekl, že chystá dílčí personální změny ve vedeni DPP.

Ďuriš od dubna 2012 působil jako ředitel dopravního podniku v Českých Budějovicích. Nyní ve funkci nahradí od 7. října Milana Křístka, kterého představenstvo odvolalo minulý týden na základě jeho rezignace.

DPP je největší provozovatel městské hromadné dopravy na území České republiky. Každodenně v Praze přepraví cestující téměř dvěma tisíci vozidel metra, tramvají nebo autobusů.

V rozhovoru pro Českou televizi řekl, že v rámci záchrany zadluženého dopravního podniku chce jednat o zmrazení platů zaměstnanců, omezit slevy na jízdném a prověřit smlouvu o nákupu nových tramvají se Škodou Transportation.

,,Určitě to není priorita číslo jedna. Tato věc je politicky a ekonomicky velmi citlivá a budeme o ní jednat," řekl ke zdražování jízdného Ďuriš pro Studio Zet. ,,V horizontu několika málo měsíců toto opatření určitě neplánuji."

Ďuriš také řekl, že chystá dílčí personální změny ve vedeni DPP.

,,Některé spolupracovníky z Českých Budějovic bych si rád vzal s sebou do Prahy, ale bohužel je asi pro ně vzdálenost mezi oběma městy příliš výrazná," uvedl Ďuriš. ,,Samozřejmě i v Praze počítám s určitými personálními změnami , ale spíše na jednotlivých postech, určitě ne v masivní formě.“

Primátor Prahy Tomáš Hudeček řekl, že, podnik je v současné době velmi destabilizovaný a ztrátový. ,,Podle legislativy Evropské unie je každý dopravní podnik ztrátový, protože je to závazek veřejné služby. Města, kraje a obce si objednávají služby často v ekonomicky nezajímavých lokalitách a časech, takže tam logicky vzniká ztráta, kterou uhrazuje objednatel dopravy jako takzvanou prokazatelnou ztrátu. To je standardní," řekl k ekonomické situaci podniku Ďuriš.

Ďuriš dále řekl, že po nástupu do funkce se musí nejprve seznámit s ekonomickým stavem podniku a teprve potom nastavit ozdravné změny v příjmové i nákladové části rozpočtu.

Zdroj: Zet

Zdražování jízdného není v současnosti prioritou, říká nový ředitel DPP Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Obama prosadil spuštění reformy zdravotnictví

    Společnost ·

    Barack Obama prosadil spuštění reformy zdravotnictví. Američané se mohou online připojovat k takzvaným burzám, které by měly milionům nepojištěných zprostředkovat …

  2. T-Mobile spustí komerční provoz LTE v Praze

    Tech ·

    Operátor T-Mobile od 1. října spustí komerční provoz rychlé mobilní sítě LTE v části Prahy a v Mladé Boleslavi. Budou v ní platit nynější datové tarify. Technologi…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.