„Zapojení zaměstnanců do rozhodovacích procesů působí jako kouzelný proutek,“ říká Knoblochová

Majitel je hlava firmy a člověk, který řídí společnost. Zaměstnanec je na druhou stranu osoba, jež vytváří atmosféru, dělá business a komunikuje. Jde o základní stavební kámen. Zaměstnanců je zapotřebí se ptát a nastavovat jim co nejlepší podmínky. Poté se jim bude dobře pracovat a dosáhnou lepší produktivity. Zapojení zaměstnanců do rozhodovacích procesů pak působí jako kouzelný proutek. Na rádiu Zet to řekla Alexandra Knoblochová z firmy Rodinné Zlato.

Management se musí naučit vnímat své zaměstnance jako sobě rovné. Pak celá firemní kultura do sebe zapadne jako puzzle. „Majitelé rodinných firem jsou zkušení matadoři a to, co je u nich ve firmách právě jiné, je vztah k lidem,“ řekla Knoblochová.

Knoblochová vždy na počátku analýzy společností začíná u samotných zaměstnanců. Zjišťuje tak reálný stav pojící se ke spokojenosti, zapojení nebo zdali dochází mezi vedením a pracovníky k otevřené komunikaci.

„Strategie a vize firmy samozřejmě určuje majitel a vedení. Zapojení zaměstnanců do rozhodovacích procesů působí jako kouzelný proutek,“ sdělila Knoblochová.

Zaměstnanec musí mít pocit, že se vedení zajímá o jejich názor. Poté se člověk cítí dobře, má vlastní hodnotu a dobře se mu pracuje. Pokud se o jeho názor naopak nikdo nezajímá. Tak si připadá, že je k ničemu a nikam nepatří. Tato skutečnost se ve svém důsledku neblaze podepisuje na pracovní činnosti samotných zaměstnanců.

„Rozhodně doporučuji se zastavit a zamyslet se nad tím, kolik času věnuje ve firmě sám sobě odpočinku a relaxu. Kolik času zaměstnancům a jak s nimi pracuje komplexně. Mnohdy stačí, že se zastavíme a přijdeme na věci sami,“ uvedla Knoblochová. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Alexandrou Knoblochovou ze společnosti Rodinné zlato. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Zapojení zaměstnanců do rozhodovacích procesů působí jako kouzelný proutek,“ říká Knoblochová Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.