Začne Amazon podnikat v kinoprůmyslu?

Amazon se postupně oddaluje od svého původního podnikání, kterým byl prodej knih. V nedávné historii například koupil řetězec supermarketů s organickými potravinami Whole Foods. Nyní podle serveru Bloomberg zvažuje nákup Landmark Theatres, největšího amerického řetězce kin, který na svých plátnech uvádí malé nezávislé projekty a zahraniční filmy.

Landmark Theatres fungují od roku 1974 a provozují na 50 různých poboček s více než 250 plátny. Vlastní je američtí miliardáři Mark Cuban a Todd Wagner. Pokud by se akvizice skutečně uskutečnila, byl by to pro Amazon další z kroků, kterým se snaží diverzifikovat své portfolio a přesunout se více ze sféry digitálních služeb do sféry standardního podnikání.

Mediální divize Amazonu totiž už provozuje mimo jiné streamovací službu Amazon Prime Video, která funguje na podobném principu jako u nás známější Netflix. V roce 2010 také vznikla dceřiná společnost s názvem Amazon Studios, skrze kterou Amazon produkuje své vlastní filmy.

Dle názoru mnoha obchodníků však případný nákup nevyvolá žádné velké otřesy na poli amerického kinoprůmyslu. Odpovídá tomu i dění na burze, kde se po vydání zprávy agentury Bloomberg akcie dvou největších amerických kino kolosů AMC Theaters a Cinemark (každé provozuje několik stovek kin) prakticky nepohnuly. Rovněž se však může stát, ostatně jako už se u Amazonu stalo několikrát, že se podaří tímto „malým“ nákupem odstartovat komplexnější revoluci v celém odvětví. Spekuluje se například o využití virtuální reality apod.

Paradoxní na případném nákupu by bylo to, že i Landmark Theatres zasáhl odliv diváků z kin, kteří se hromadně přesouvají na internet k streamovacím službám jako je Netflix či právě Amazon.

 

 

Zdroj: Bloomberg, YRN

Začne Amazon podnikat v kinoprůmyslu? Foto: Sundry Photography / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Gazprom prudce zvýšil čtvrtletní zisk

  Byznys ·

  Největší ruská plynárenská společnost Gazprom ve druhém čtvrtletí zvýšila meziročně čistý zisk na 259 miliard rublů (84 miliard Kč) ze 48 miliard rublů ve stejném obdo…

 2. V Plzeňském kraji mohou být pyšní nejen na pivo

  Komerční sdělení ·

  Plzeňský kraj je bezesporu známý díky plzeňskému pivu, ale může se také pochlubit malebnou krajinou a řadou památek. Výlet z Přeštic na rozhlednu Kožich Vás o tom jist…

 3. Loňský hurikán Maria zabil na Portoriku 3000 lidí

  Společnost ·

  Oficiální odhad počtu lidí, kteří zahynuli na Portoriku kvůli loňskému ničivému hurikánu Maria, se vyšplhal z původního odhadu 64 mrtvých na 2975. V úterý o tom s odka…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.