Začíná Signal festival. BESIP v rámci toho vyzve k používání reflexních prvků

Dneškem začíná festival světla Signal. Na další čtyři večery se Praha ocitne v záblescích světel dvou desítek uměleckých instalací. Produkce potrvají až do neděle vždy od sedmi hodin večer do půlnoci. V rámci čtvrtého ročníku festivalu také BESIP upozorní na význam používání reflexních prvků a ukáže nový trend viditelnosti chodců.

Vedle hlavních atrakcí, videomappingu na tři historické budovy, nabídne festival Signal monumentální světelné objekty a interaktivní instalace. Festival, který loni navštívilo 400.000 lidí, letos zavítá i do nových míst a diváci se podívají například do rozestavěného domu na Národní třídě. Většina instalací je venkovních, ta v budoucím Paláci Národní je jedna z interiérových a připravila ji ruská skupina Tundra.

„Pro návštěvníky našeho BESIP Pointu tedy budeme mít připraveny reflexní pásky jako základní bezpečnostní prvek viditelnosti. Chceme také ukázat, jak může být oblečení s reflexními prvky nejen funkční, ale že i dobře vypadá. Proto jsme připravili návrh kolekce sportovního oblečení pro ženy, představíme i další způsoby používání reflexních materiálů, především u dětí,“ říká k účasti na festivalu šéf BESIPu Martin Farář. 

BESIP ve spolupráci s „Dopravní jedničkou“ multimediálního domu Lagardere Active ČR připravil expozici na Ovocném trhu v Praze, jejímž základem budou reflexní prvky, od jejich užití na oblečení až po stále populárnější reflexní pásky. Atraktivní částí expozice bude užití aktivního světla na oblečení. „Spojili jsme se s Technickou univerzitou v Liberci, kde patentovali unikátní využití nanotechnologie k nasvícení nejrůznějších předmětů, včetně oblečení. Zatímco jiní rozsvítí nejrůznější objekty, naši prezentaci osvítí lidé a figuríny ve svítícím oblečení,“ dodal Farář.

Od 20. února letošní roku platí novela zákona, která jednoznačně stanovuje chodcům mimo obec povinnost mít na sobě za snížené viditelnosti reflexní prvky, které jsou viditelné pro všechny ostatní účastníky silničního provozu.

 

 

Projekt Dopravní jednička je realizován za přispění finančních prostředků z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

 

 

Zdroj: Zet

 

Začíná Signal festival. BESIP v rámci toho vyzve k používání reflexních prvků Foto: signalfestival.com

reklama

Další články

  1. BBC: WHO podporuje takzvanou limonádovou daň

    Společnost ·

    Světová zdravotnická organizace (WHO) podporuje země uvalující takzvanou daň z cukru na limonády a sladké nápoje. Podle její zprávy ní je prokazatelné, že daň 20 proce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.