Zaměstnanci Prazdroje se dočkají vyšších mezd, od dubna stoupnou o 6 procent

Zaměstnanci Plzeňského Prazdroje pocítí od dubna příštího roku vyšší odměny. Tarifní mzdy jim v průměru stoupnou o šest procent. Od dubna 2019 vzroste mzda o dalších pět procent. Informace vycházejí z dvouleté kolektivní smlouvy, již v úterý podepsalo vedení firmy se zástupci odborových organizací. Prazdroj o tom konkrétně informoval v tiskové zprávě. Před dvěma lety převyšoval mzdový průměr zaměstnanců bez platů manažerů 31 300 korun.

Společnost od ledna také zvýší roční příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění na 12 000 korun. Odchodné při uzavření dohody se zaměstnancem o rozvázání pracovního poměru z důvodu odchodu do starobního důchodu, předčasného starobního důchodu či předdůchodu bude pět průměrných měsíčních výdělků.

Obě strany se rovněž dohodly na vyplacení jednorázové mimořádné odměny všem zaměstnancům za vynikající výsledky v uplynulém období ve výši pěti tisíc benefitních bodů, které může proměnit v různé materiální výhody, nebo 4000 korun hrubého do mzdy. Volba bude na zaměstnancích.

„Se zněním kolektivní smlouvy jsme vcelku spokojeni. Jejímu podpisu předcházela tři kola kolektivního vyjednávání, na kterých byla klíčová shoda při navyšování mezd a benefitů,“ uvedli předsedové odborových organizací Lenka Papřoková, Martin Jeřábek a Tomáš Vančura.

Plzeňský Prazdroj letos 31. března převzala japonská skupina Asahi. Pivovar loni prodal v ČR a v cizině téměř 11 milionů hektolitrů piva, o necelý milion hektolitrů víc než v roce 2015. Vývoz Pilsner Urquell vzrostl meziročně o deset procent na 970 000 hektolitrů. Pivo vyváží Prazdroj do více než 50 zemí.

 

 

Zdroj: ČTK

Zaměstnanci Prazdroje se dočkají vyšších mezd, od dubna stoupnou o 6 procent Foto: kaprik / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Michálek setrvá na pozici místopředsedy Pirátů

    Společnost ·

    Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek setrvá po vnitrostranickém referendu místopředsedou strany. Proti odvolání Michálka, které navrhla část Pirátů kvůli …

  2. OPEC těžil v listopadu od května nejméně ropy

    Byznys ·

    Členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v listopadu redukovali těžbu o 300 tisíc barelů na 32,48 milionu barelů denně. Jde pak o nejmenší těžbu od letošního k…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.