Zaměstnanci Škody Auto dostanou rekordní bonus 25 tisíc korun

Zaměstnanci Škody Auto získají díky dobrému hospodaření firmy v loňském roce bonus k výplatě v rekordní výši 25 tisíc korun. Loni firma vyplácela 16 tisíc Kč. Vyplývá to z informací pro zaměstnance, kterou zveřejnilo odborové sdružení Kovo. ČTK výši bonusu potvrdil mluvčí automobilky Jozef Baláž.

Celkový letošní bonus pro zaměstnance Škody tak dosáhne v průměru 60 tisíc korun. Vedle variabilní složky závislé na hospodaření, kterou zaměstnanci obdrží v květnu v dubnové výplatě, obsahuje ještě fixní částky vyplácené hlavně před letními dovolenými a před koncem roku.

Škoda loni zvýšila zisk o 46 procent na 665 milionů eur, tedy v přepočtu asi 18,4 miliardy korun. Svým zákazníkům automobilka dodala rekordní jeden milion a 37 tisíc vozů, což představuje meziroční nárůst o téměř 13 procent.

Ve firmě stále pokračuje kolektivní vyjednávání. Minulý týden navrhlo vedení společnosti odborům růst tarifních mezd o 2,6 procenta. To odbory Kovo okamžitě odmítly s tím, že návrh považují za vyloženou drzost vůči zaměstnancům. Odboráři následně přišli s návrhem na růst tarifů o 6,5 procenta na 12 měsíců.

Průměrná hrubá mzda v dělnických pozicích ve Škodě Auto je přibližně 34 tisíc korun a současná dohoda platí do konce března.

Škoda v Česku bez agenturních pracovníků a učňů zaměstnává téměř 24 tisíc lidí, což je přibližně stejně jako v roce 2013. Během příštích tří let se má počet zaměstnanců zvýšit o 2 300.

 

Zdroj: ČTK

Zaměstnanci Škody Auto dostanou rekordní bonus 25 tisíc korun Foto: ČTK/Petrášek Radek

reklama

Další články

  1. Putin se poprvé po 11 dnech objevil na veřejnosti

    Společnost ·

    Ruský prezident Vladimir Putin po jedenácti dnech vystoupil na veřejnosti v Petrohradě před Konstantinovým palácem při příležitosti návštěvy kyrgyzského prezidenta Alm…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.