Zaměstnanci každé čtvrté firmy se potýkají se syndromem vyhoření, říká průzkum

Na 89 procent zástupců českých firem uvádí, že v posledních letech zvýšilo nároky na své zaměstnance. Tento zvyšující tlak způsobuje, že za poslední dva roky se 26 procent firem potýkalo u některého ze svých zaměstnanců se syndromem vyhoření.

Nejvíce jsou přetěžováni zaměstnanci na vyšších pozicích, kteří jsou hůře zastupitelní. Vyplývá to z průzkumu společnosti Sodexo Benefity.

Čtvrtina společností se také setkala se syndromem vyhoření. V malých firmách od deseti do 49 zaměstnanců registrují tento syndrom sice méně často, jde asi o pětinu firem, zato ho pociťují velmi intenzivně. Téměř v desetině těchto malých firem se potýkala se syndromem vyhoření více než desetina zaměstnanců.

Jedno procento společností uvedlo, že během posledních let nezvýšilo nároky na své zaměstnance. Přesčasy jsou ve firmách na denním pořádku. V průměru pouze ve 13 procentech firem nepracují žádní zaměstnanci pravidelně přesčas. Všechny tyto aspekty mohou vést k přetěžování zaměstnanců.

,,Vyšší nároky na tlak a efektivitu se snaží firmy zaměstnancům kompenzovat různými benefitovými programy, které bývají orientovány na vyváženost práce a volného času," řekl Tomáš Kopřiva ze Sodexo Benefity. ,,Stále častěji si totiž firmy uvědomují, že z dlouhodobého hlediska je velmi důležité zajistit zaměstnanci vyvážený poměr mezi prací a volným časem. Jedině tak lze udržet zaměstnancův výkon."

Zdroj: ČTK

Zaměstnanci každé čtvrté firmy se potýkají se syndromem vyhoření, říká průzkum Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.