„Zaměstnanci diktují, jak má vypadat jejich pracovní prostředí,“ říká Muška z CBRE

Při hledání práce není důležitým faktorem pouze platové ohodnocení. Klíčové je totiž samotné pracovní prostředí. Pohled na zevnějšek současných kanceláří je tak jiný než před několika lety. Společnosti se zaměřují více na designové prvky, větší prosvětlenost a lepší akustiku. Na poli moderního pracoviště nechybějí ani relaxační místnosti. Na rádiu Zet o tom hovořil Filip Muška z firmy CBRE, který se podílel na workplace strategii v Česku. 

V minulosti vzhled kanceláří nehrál důležitou roli. Firmy si tak navrhovaly prostory samy. Podle Mušky šlo doslova o amatérské návrhy.

„Každý si řekl, že rozpříčkovat kancelář dokáže sám a něco si naskicoval na papír. Určil, kolik lidí bude v jaké místnosti a tím to v podstatě skončilo. Výsledkem byl velmi nekreativní a nezajímavý design. V podstatě šlo o bílé sádrokartonové stěny a uzavřené místnosti,“ řekl Muška na rádiu Zet.

Zaměstnavatelé by si měli ale uvědomit, že pracovní prostředí má vliv na pracovní výkon samotných pracovníků.

Jak vhodně kanceláře a celkové pracovní prostředí navrhnout tak, aby došlo ke zefektivnění práce a zaměstnanci se cítili lépe? Více se dozvíte v rozhovoru z rádia Zet.

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Filipem Muškou ze společnosti CBRE. Více informací se dozvíte v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Zaměstnanci diktují, jak má vypadat jejich pracovní prostředí,“ říká Muška z CBRE Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA nemají podle Mattise zájem válčit proti KLDR

    Společnost ·

    Záměr Spojených států nepředstavuje zahájení války proti Severní Koreji. Cílem je přesvědčení vůdce Kim Čong-una vzdát se jaderného arzenálu. Informoval o tom americký…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.