Zahraniční tisk: Uzavření případu Borise Němcova; výrazný nárůst vražd ekologických aktivistů

Světová média dne 21. června informují o tom, že ruští vyšetřovatelé uzavřeli případ vraždy opozičního politika Borise Němcova. Z nájemné vraždy je obviněno 5 osob. Tisk si dále všímá toho, že v roce 2015 výrazně vzrostly vraždy ekologických aktivistů. Ve srovnání s rokem 2014 šlo o 60% nárůst.

Řím povede žena, která chce zatočit nejen s Vatikánem, ale i s obrovskými dluhy, všímá si slovenský deník SME. Komunální volby v Římě vyhrála Virginia Raggiová, členka strany Hnutí pěti hvězd, kterou založil komik Beppe Grillo. Coby starostka Říma to však Virginia Raggiová nebude mít snadné. Po nedělním druhém kole voleb Virginia Raggiová prohlásila, že bude starostkou pro všechny Římany a že hodlá změnit zákony a transparentnost městských institucí. Virginia Raggiová také věří, že stojí u zrodu nové éry. Stane se první ženou, která obsadí post starostky Říma, připomíná slovenský list.

 

Corey Lewandowski, kontroverzní manažer prezidentské kampaně republikánského kandidáta na post příštího prezidenta Spojených států amerických, dostal výpověď, informuje britský deník The Guardian. Mluvčí kampaně Donalda Trumpa včera oznámila, že Corey Lewandowski již pro kampaň republikánského kandidáta pracovat nebude. Podle zdroje britského deníku The Guardian bylo toto oznámení pro Lewandowskeho překvapením, konstatuje britský list.

 

Nová obchodní pravidla v Indii usnadňují zahraniční investice, píše americký deník New York Times. Indická vláda včera oznámila velké změny, které výrazně mění socialistickou minulost Indie. Nové zákony umožní zahraničním investorům vlastnit 100% podíl ve společnostech související s oblastí obrany, civilního letectví a potravin, i když bude zapotřebí vládní souhlas. Zahraniční investoři budou také moci vlastnit až 74 % indických farmaceutických společností, a to bez příslušného vládního souhlasu, informuje americký list. 

 

V roce 2015 došlo k drastickému nárůstu vražd ekologických aktivistů, píše švýcarský deník  Neue Zürcher Zeitung. Ve srovnání s rokem 2014 se jedná o 60ti procentní nárůst – v roce 2015 bylo totiž zavražděno 185 ochránců přírody. Tyto údaje vyplývají ze zprávy, kterou včera zveřejnila organizace Global Witness. K vraždám došlo v celkem 16 státech – nejvíce vražd ekologických aktivistů se odehrálo v Brazílii, kde bylo zabito 50 osob. Dále následují Filipíny s 33 mrtvými a Kolumbie s 26 oběťmi, informuje švýcarský list.

 

Tři dny před konáním referenda o setrvání Velké Británie v Evropské unii se předvolební boj opět rozhořel, všímá si rakouský deník Der Standard. Britský premiér David Cameron obvinil příznivce brexitu, že používají nepravdivá a zavádějící tvrzení a prezentují chybné výpočty.  Vůdce příznivců odchodu Velké Británie z EU Boris Johnson zase proevropsky naladěnému táboru vytýká politickou bezradnost.

 

Ruští vyšetřovatelé uzavřeli případ Borise Němcova, informuje ruský deník Moscow Times. Ruský vyšetřovací výbor včera na svých webových stránkách oznámil, že uzavřel případ vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, který byl zastřelen nedaleko Rudého náměstí 27. února loňského roku. Na lavici obžalovaných zasedne celkem pět osob, které jsou obviněny ze spáchání nájemné vraždy a z nezákonného držení, transportování a skladování střelných zbraní, uzavírá ruský list.

 

 

Zdroj: Zet

Zahraniční tisk: Uzavření případu Borise Němcova; výrazný nárůst vražd ekologických aktivistů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Americký Boeing prodá Íránu 100 letadel

    Byznys ·

    Írán se dohodl s americkým výrobcem letecké techniky Boeing, že od něj koupí 100 letadel. V rozhovoru s televizí CNN to o tom informoval íránský ministr dopravy Abbás …

  2. Volkswagen ukončí výrobu více než 40 modelů

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Volkswagen přestane v příštích letech vyrábět více než 40 modelů automobilů. S odvoláním na nejmenované zdroje to napsal německý list Hand…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.