Zahraniční tisk: Trumpův ministr obrany kritizuje Rusko; Izrael údajně napadl Sýrii

Světová média dne 13. ledna informují o tom, že nastupující ministr obrany Spojených států James Mattis uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin se snaží destabilizovat Severoatlantickou alianci (NATO). Kvůli tomu je podle něj ohrožen světový pořádek. Zahraniční tisk dále píše, že velení syrské armády obviňuje Izrael z odpálení několika raket. Ty přitom měly dopadnout v oblasti letiště na západ od syrského hlavního města Damašku. 

Nastupující americký ministr obrany James Mattis na zasedání Senátu prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin se snaží destabilizovat Severoatlantickou alianci (NATO) a světový pořádek je kvůli tomu podle něj nejohroženější od dob 2. světové války, píše britský deník The Independent.
 
Velení syrské armády obviňuje Izrael, že jeho vojáci z území severního Izraele odpálili několik raket, které přistály v oblasti letiště na západ od syrského hlavního města Damašku. Syrská armáda slibuje podle agentury Reuters Izraelcům odvetu.
 
Německá kancléřka Angela Merkelová v Bruselu varovala Evropskou unii, aby už nadále naivně nespoléhala na pomoc Spojených států. Po přijetí čestného doktorátu na univerzitě v belgickém Leuvenu upozornila, že Evropu čekají těžká jednání ohledně brexitu a je třeba se snažit upevnit na starém kontinentě solidaritu, píše portál Deutsche Welle.
 
Ve francouzské televizi se utkalo sedm levicových kandidátů na křeslo prezidenta. Hodinu a půl dlouhá debata měla rozhodnout o socialistickém kandidátovi na prezidenta, upozorňuje Deutsche Welle.
 
Odstupující americký prezident Barack Obama udělil medaili svobody svému dlouholetému kolegovi a viceprezidentu Joe Bidenovi. Portál německého rozhlasu Deutsche Welle upozorňuje, že ocenění proběhlo bez ohlášení, takže se někdejší senátor neubránil dojetí.
 
Ruská policie zatkla populárního vyznavače jógy Dmitrije Ugaje v Petrohradě a nyní se ho chystá obvinit z nedovolené misionářské práce. Podle ruského deníku The Moscow Times hrozí obžalovanému cvičiteli pokuta ve výši 50 tisíc rublů.
 
Americké ministerstvo spravedlnosti začalo vyšetřovat postup bezpečnostních služeb, které vystoupily v období prezidentské kampaně s obviněním demokratické kandidátky Hillary Clintonové. Podle deníku New York Times mohly být kritické výroky šéfa federální bezpečnostní agentury FBI politicky motivované.
 
Americká agentura pro životní prostředí obvinila italsko-americkou automobilku Fiat Chrysler z používání softwaru, který firmě umožnil obcházet normy stanovené pro oxidy dusíku. Od roku 2014 měl výrobce aut v Americe prodat více než 100 tisíc užitkových vozidel s tímto zařízením. Automobilka tvrzení o nelegálnosti softwaru ale odmítá, píše slovenská Pravda.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: Trumpův ministr obrany kritizuje Rusko; Izrael údajně napadl Sýrii Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Na Ukrajině zakázali poslední ruskou televizi

    Společnost ·

    Ukrajinské úřady zakázaly šířit vysílání ruské televize Dožď, která se ve své vlasti těší pověsti nezávislého média, kritického k současnému režimu. Uvedl to deník Ukr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.