Zahraniční tisk: Trumpovu kampaň finančně podpořila ukrajinská pro-ruská strana

Zahraniční média si 19. srpna všímají, že ukrajinský protikorupční úřad zveřejnil detaily o údajných příspěvcích na volební kampaň republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Tajné účetní doklady poukazují na platby ukrajinské pro-ruské politické strany ve výši nejméně 2,2 milionu dolarů. Zahraniční média dále informují o tom, že používat osobní e-mailovou schránku pro odesílání ministerské počty Hillary Clintonové poradil bývalý ministr zahraničí Colin Powell.

Humanitární organizace Lékaři bez hranic musela podle portálu francouzské rozhlasové stanice RFI evakuovat svůj personál ze šesti nemocnic na severu Jemenu. V uplynulých dnech se totiž zařízení podporovaná touto organizací stala cílem náletů, při nichž umírali lidé. Rozhodnutí o evakuaci nebylo snadné a organizace, podle níž porušování práv v Jemenu nelze tolerovat, doufá, že tím vyšle jasný signál ostatním zemím o nutnosti na tuto neúnosnou situaci vojensky reagovat.

 

Americký deník USA Today píše, že ukrajinský protikorupční úřad zveřejnil detaily o údajných příspěvcích na volební kampaň republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Tajné účetní doklady poukazují na platby ukrajinské pro-ruské politické strany. Podle protikorupčního úřadu však dokumenty nedokazují, jestli předseda Trumpovy volební kampaně Paul Manafort podporu ve výši nejméně 2,2 milionu dolarů skutečně dostal, protože byly podepsané jeho zástupci.

 

Asi 50 migrantů dnes u řeckého města Methoni na jihozápadě Peloponéského poloostrova zachránili řečtí záchranáři. Počet uprchlíků mířících z Turecka na řecké ostrovy v Egejském moři se opět zvýšil. Od včerejška do dnešního rána úřady zaregistrovaly 261 nových migrantů. Vloni přes Egejské moře přeplouvaly tisíce lidí. Tento počet však snížila dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem o navracení uprchlíků zpět do Turecka, píše francouzský deník Le Figaro.

 

Současný francouzský prezident François Hollande může kandidovat v příštích prezidentských volbách. Hollande totiž podmínil svou kandidaturu snížením nezaměstnanosti. To se nyní podle údajů za poslední čtvrtletí zveřejněných deníkem Le Point stalo. Nezaměstnanost ve Francii klesla na 9,6 %, což znamená, že bez práce je o 74 tisíc Francouzů méně. Hollande však původně slíbil křivku nezaměstnanosti zvrátit už do konce roku 2013.

 

Demokratická kandidátka na americkou prezidentku Hillary Clintonová v rámci vyšetřování aféry, že používala svou osobní e-mailovou schránku pro odesílání ministerské pošty, uvedla, že jí to poradil bývalý ministr zahraničí Colin Powell. Americký deník New York Times dále upřesnil, že se tato informace objevila v knize politického novináře Joea Conasona. Colin Powel měl Hillary Clintonové navrhnout používání osobní e-mailové schránky během recepce pořádané v roce 2009 ve Washingtonu tehdejší ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou.

 

Ekologičtí aktivisté tvrdí, že americký ropný gigant Exxon Mobil vědomě způsobil nejrozsáhlejší zničení korálů australského Velkého bariérového útesu a Andamanských ostrovů. Podle aktivistů je na vině bezohledné chování Exxon Mobilu a dalších ropných společností. Rychlá smrt tak velkého počtu korálů po celém světě v tomto roce je tragédií pro lidí, kteří jsou na těchto ekosystémech závislí, doplňuje americký portál International Business Times.

 

Slovenský deník Pravda píše, že vědci ve Spojených státech hledají dobrovolníky na experimenty s nebezpečným virem zika, který se před rokem rozšířil z Brazílie. V nemocnici v Baltimore by měli být za peníze infikováni různě velkými dávkami laboratorně kultivovaného viru. Výzkumníci pak budou sledovat reakci organismu. Podmínkou je však souhlas vládních úřadů Spojených států. Cílem experimentu je urychlit vývoj vakcíny proti chorobě, která u těhotných žen způsobuje zablokování vývoje mozku plodu.

Zahraniční tisk: Trumpovu kampaň finančně podpořila ukrajinská pro-ruská strana Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.