Zahraniční tisk: Trump viní Obamu z orlandského masakru; vyšetřování ruských fanoušků Eura

Zahraniční média píší 14. června o tom, že republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump viní současného amerického prezidenta Baracka Obamu z masakru v orlandském klubu. Podle miliardáře se pod Obamovým vedením nic nezlepší. Světová média si dále všímají, že ruští fotbaloví fanoušci čelí policejním kontrolám a vyšetřování ze strany UEFA. Důvodem jsou sobotní výtržnosti během zápasu evropského šampionátu mezi Ruskem a Anglií

Totální paralýza po střelbě v Orlandu, tak svůj dnešní komentář nazval slovenský deník SME. Máte-li všemocné božstvo, které zakazuje určité chování, tak vždy budete mít fanatické následovníky, kteří se budou snažit uplatňovat nařízení těchto božstev. Po víkendové střelbě v americkém Orlandu, po které zůstalo více než 100 mrtvých a zraněných, se zdá jako nikdy předtím, že je lidstvo zcela paralyzované.Nejsme schopni udělat tento svět lepším – i když je jasné, že svět změnu k lepšímu potřebuje. Střelce z Orlanda, afghánského Američana druhé generace jménem Omar Mateen, sice dvakrát vyšetřovala americká FBI kvůli podezření z terorismu, ale i přesto si mohl minulý týden ve floridském obchodě se zbraněmi zakoupit útočnou pušku, konstatuje slovenský list.

 

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump viní současného amerického prezidenta Baracka Obamu z orlandského masakru, píše americký deník The Washington Post. Obama podle Trumpa neví, co dělá, a pod jeho vedením se podle miliardáře nic nezlepší - právě naopak. Trump ve svém včerejším proslovu dále vyzval k zákazu vstupu na území USA pro migranty ze zemí, které v minulosti vykazovaly teroristickou činnost proti Spojeným státům americkým, uzavírá americký list.

 

Kanadský občan, kterého jako rukojmí drželi filipínští únosci ze skupiny Abu Sayyafa, je pravděpodobně po smrti, informuje britský deník The Guardian. Podle kanadského premiéra Justina Trudeaua „existuje důvod věřit, že Robert Hall, který v září loňského roku padl na Filipínách do zajetí, byl únosci zabit“. Zprávy o jeho smrti se začaly objevovat krátce po uplynutí lhůty pro zaplacení výkupného, konstatuje britský list.

 

Po sobotních výtržnostech během fotbalového zápasu mezi Ruskem a Anglií, který se konal ve francouzském Marseille, čelí ruští fotbaloví fanoušci policejním kontrolám a vyšetřování ze strany UEFA, píše ruský deník Moscow Times. Čtyřicet ozbrojených policistů včera navštívilo hotel, ve kterém jsou ruští fotbaloví fanoušci ubytováni, a provedlo důkladnou kontrolu. Ke konfliktům mezi fanoušky obou týmů, během kterých bylo zraněno přibližně 35 osob, však v ulicích Marseille docházelo již minulý týden, píše ruský list.

 

Příštím předsedou Valného shromáždění OSN se po včerejším hlasování překvapivě stal Peter Thomson, informuje švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Peter Thomson doposud působil jako velvyslanec Fidži při OSN a svého kyperského protikandidáta porazil poměrem hlasů 94:90. Své nové funkce se ujme v září letošního roku, připomíná švýcarský list.

Zahraniční tisk: Trump viní Obamu z orlandského masakru; vyšetřování ruských fanoušků Eura Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.