Zahraniční tisk: Trump se zúčastní svátku dobytí Bastily; neudržitelná situace v Itálii

Světová média píší o tom, že americký prezident Donald Trump přijal pozvání do Paříže od svého francouzského protějšku Emmanuela Macrona. V polovině července se tak zúčastní tradičního svátku dobytí Bastily. Zahraniční média dále informují o tom, že Itálie považuje za dlouhodobě nepřijatelné, aby všechny lodě zachraňující nelegální migranty ve Středozemním moři přistávaly u pobřeží Itálie.

Vatikánský ministr financí byl obviněn z několikanásobného pohlavního zneužití. Šestasedmdesátiletý kardinál George Pell je podle australské policie v současnosti nejvýše postaveným duchovním, který se zpovídá z podobného obvinění. Byl vyslýchán v Říme australskou policií, podle které se provinění třetího nejvýše postaveného hodnostáře katolické církve vztahuje na období, kdy ještě působil v Austrálii, píše Deutsche Welle.

 

Počet obětí červnového požáru v londýnském věžáku vzrostl na 80, ale konečné číslo bude možná známé až na konci roku. Policejní vyšetřovatelé oznámili, že většina uhořelých pochází z dvaceti tří konkrétních bytů několikaposchoďového domu, nicméně evidence nájemníků na sídlišti západního Londýna byla velice nespolehlivá. Teprve důkladné, několikaměsíční ohledání místa činu pomůže stanovit celkový počet obětí, píše deník The Independent.

 

Americký prezident Donald Trump a jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron jednali o nutnosti společné reakce na další případný chemický útok v Sýrii. Deník New York Times zároveň upozorňuje, že Trump přijal Macronovo pozvání do Paříže, kde se má v polovině července účastnit tradičního svátku dobytí Bastily.

 

Spojené státy zpřísňují bezpečnostní opatření pro leteckou dopravu na severoamerický kontinent. 180 leteckých dopravců z více než stovky zemí má čtyři měsíce na to, aby zavedli přísnější kontroly elektronických zařízení cestujících na palubě svých letadel. Zvýšené kontroly se mají týkat cestujících, jejich elektronických zařízení, ale i psů, upřesňuje agentura Reuters.

 

Italský vyslanec pro Evropskou unii prohlásil, že je dlouhodobě nepřijatelné, aby všechny lodě zachraňující nelegální migranty ve Středozemním moři přistávaly u pobřeží Itálie. Jen za posledních několik dní se tak v zemi ocitlo víc jak deset tisíc nových přistěhovalců. Oficiální stížnost přednesl před ministrem pro přistěhovalectví italský diplomat Maurizzio Massari, upřesňuje portál německého rozhlasu Deutsche Welle.

 

Venezuelská opozice tvrdí, že granátový útok na budovu ústavního soudu z tohoto týdne zorganizoval samotný prezident, který potřebuje záminku k zásahu proti demonstrantům. Po několika měsících demonstrací v Caracasu měl autokratický vládce Nicolás Manduro k fingovanému útoku použít herce, který hodil z letícího vrtulníku na soud dva granáty. Podle pozorovatelů OSN se nyní chystá do boje zapojit armádu, uvádí londýnský deník The Times.

 

 

Zdroj: Zet

Zahraniční tisk: Trump se zúčastní svátku dobytí Bastily; neudržitelná situace v Itálii Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. Euro vystoupilo na desetiměsíční maximum

  Byznys ·

  Euro se ve středu vůči dolaru dostalo až na desetiměsíční maximum 1,1332 dolarů. K růstu jednotné evropské měny napomohly výroky guvernéra Evropské centrální banky (EC…

 2. BBC: Trumpa vnímá pozitivně pouze Rusko a Izrael

  Společnost ·

  Politika amerického prezidenta Donalda Trumpa je ve světě značně nepopulární. Pozitivně jej vnímají pouze Rusko a Izrael. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service…

 3. Královně Alžbětě vzroste plat o 6 milionů liber

  Byznys ·

  Britské královně Alžbětě II. v příštím roce vzroste anuální příjem z veřejných prostředků o osm procent, tedy o více než 6 milionů liber. Podle BBC se tak stalo poté, …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.