Zahraniční tisk: Strach zahraničních dělníků z razií v Petrohradu; postihy za „špinění“ Putina

Světová média dne 5. dubna informují o tom, že zahraniční dělníci v Petrohradu se obávají razií ruské policie, k nimž má dojít po zveřejnění totožnosti atentátníka z petrohradského metra. Zahraniční tisk dále píše, že v Rusku nesmí nikdo zobrazovat prezidenta Vladimira Putina jako homosexuála.

Nejméně šedesát osob zahynulo v syrském městě Chán Šajchúnu, pravděpodobně po leteckém útoku chemických zbraní, píše britský deník The Guardian. Úterní nálet v povstalci obsazené oblasti provincie Idlib, po kterém byla stovka dalších lidí hospitalizována, vykazuje známky použití toxického plynu. Pacienti krváceli z nosu i pusy a měli zúžené zorničky. Některé zdroje britské agentury Reuters uvádějí, že šlo o sarin. Evropská unie i Spojené státy viní z útoku vládní letectvo syrského prezidenta Bašára Assada. OSN kvůli útoku svolala mimořádné zasedání.

 

Džihádisté Islámského státu považují současného prezidenta Spojených států za idiota, který nemá o Sýrii, Iráku nebo islámu ani ponětí. V prvním oficiálním komentáři amerického vedení od lednové inaugurace Donalda Trumpa to prohlásil oficiální mluvčí Islámského státu, uvádí britský deník The Independent.

 

Zahraniční dělníci v Petrohradu se obávají razií ruské policie, které mají následovat po zveřejnění totožnosti atentátníka z petrohradského metra. Ruské úřady označily za hlavního podezřelého dvaadvacetiletého Uzbeka narozeného v Kyrgyzstánu, který zahynul na místě exploze. Jeho batoh měl podle kriminalistů stopy výbušniny, vysvětluje portál Rádia Svobodná Evropa- Rádia Svoboda.

 

Neosvítit teď brandenburskou bránu ruskými národními barvami je morální i politická chyba, uvádí komentátor německého rozhlasu Deutsche Welle. Přestože se toho o útoku na ruské metro zatím moc neví, uctít 14 obětí atentátu také v Berlíně jejich národními barvami by byla podle komentáře slušnost.

 

Jedna z klíčových postav slovenského případu únosu a zavlečení prezidentova syna Michala Kováče mladšího do ciziny, pracuje dnes na slovenské Generální prokuratuře. Prokurátor Róbert Vlachovský, který v polovině 90. let pomáhal vyšetřování zamést pod koberec a zrušil trestní stíhání pracovníka Slovenské informační služby, by v případně obnoveném šetření měl co vysvětlovat, píše slovenský deník SME. Zrušení takzvaných Mečiarových amnestií je v sousedním Slovensku stále aktuálnějším tématem .

 

V Rusku nesmí nikdo zobrazovat prezidenta Vladimira Putina jako homosexuála. Seznam zakázaných extrémistických materiálů, který sestavuje ruské ministerstvo vnitra, se rozrostl o obraz Putina, na kterém má přimalované dlouhé řasy a silnou rtěnku, uvádí deník The Moscow Times. Přestože úřady konkrétní snímek nevydaly, je na seznamu už více než čtyři tisíce extrémistických položek.

 

 

Zdroj: Zet

Zahraniční tisk: Strach zahraničních dělníků z razií v Petrohradu; postihy za „špinění“ Putina Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Bombový útok v Petrohradu má nejméně 11 obětí

    Společnost ·

    Nejméně 11 mrtvých a pět desítek zraněných si dnes vyžádal výbuch trhaviny v petrohradském metru. Policie explozi vyšetřuje jako teroristický čin, ale nevylučuje ani j…

  2. Nejziskovější automobilkou loňského roku je BMW

    Byznys ·

    Nejziskovější automobilkou na světě byl v loňském roce německý výrobce luxusních vozů BMW. Dosáhl desetiprocentního podílu provozního zisku na celkových tržbách. Druhé…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.