Zahraniční tisk: Smog v Londýně je horší než v Pekingu; Rusku se nedaří bojovat proti korupci

Světová média dne 26. ledna informují o tom, že Londýn má oproti Pekingu horší smogové podmínky. Ukázaly to údaje o povětrnostních podmínkách ve velkých městech z tohoto týdne. Zahraniční tisk dále píše o tom, že se Rusku nedaří bojovat proti korupci. Podle Transparency International figuruje na 131. místě ze 170 zemí. 

Americký prezident Donald Trump už první týden ve funkci schválil řadu příkazů, které sliboval v loňské kampani. Zrušil transpacifickou dohodu TPP, varoval Čínu před dalšími provokacemi v Jihočínském moři a inicioval stavbu zdi podél tří tisíc kilometrů dlouhé hranice s Mexikem, shrnuje slovenský deník Sme. Deník New York Times uvádí, že mexický prezident se kvůli tomu chystá zrušit americkou návštěvu. Podle britského Guardianu zakázal také prezident Trump americkým ekologům samostatně publikovat zprávy o oteplování zeměkoule.
 
Italští záchranáři vytáhli těla všech oběti ze zavaleného hotelu, který minulý týden po zemětřesení ve střední Itálii zničila lavina. Jak upozorňuje portál Deutsche Welle, konečný počet lidských obětí je dvacet devět.
 
Půl milionu britských motoristů hrozí na evropském kontinentě pokuty za překročení povolené rychlosti, zatímco Británie nebude moci evropské řidiče za stejný přestupek vůbec pokutovat. Nová evropská direktiva, která využívá celoevropskou databázi řidičů, již Britové nemají k dispozici, má být podle londýnského deníku The Times zavedena ještě  do letošního května. Může tak na evropských silnicích zaskočit už první britské motoristy na cestě za letní dovolenou, upozorňuje deník.
 
Údaje o povětrnostních podmínkách ve velkých městech z tohoto týdne ukázaly, že Londýn má horší smogové podmínky než Peking. Podle britského deníku The Independent naměřili meteorologové v britské metropoli místy 197 miligramů nečistot na kubický metr, zatímco v čínském hlavním městě jen 190 miligramů.
 
Německá policie provedla zátah v bytech pravicových extrémistů. Obyvatelé dvanácti bytů v šesti spolkových zemích údajně plánovali útoky proti německé policii, uprchlíkům i židům, uvádí portál Deutsche Welle.
 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko při návštěvě Finska prohlásil, že Moskva je schopná čehokoli, jen aby poškodila Evropskou unii. Podle rozhovorů, které dal Porošenko finskému tisku, jedná úkladně Putinovo Rusko s evropskými státy jednotlivě a snaží se je rozložit, jako se kdysi rozpadl Sovětský svaz, uvádí slovenský deník Pravda.
 
Podle zprávy mezinárodní organizace Transparency International se Rusku nedaří bojovat s korupcí. The Moscow Times upozornil, že Moskva figuruje na 131. místě ze 170 zemí, a to i přesto, že loni ruská vláda vyhlásila rozsáhlou protikorupční kampaň.
 
Radnice kalifornského města Los Angeles schválila svou nominaci na pořádání letních olympijských her v roce 2024. Konkurovat bude ve stejném ročníku Paříži a Budapešti, upozorňuje americký deník USA Today. Ten zároveň připomíná, že Mezinárodní olympijský výbor bude pořadatele těchto her vybírat letos v září.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: Smog v Londýně je horší než v Pekingu; Rusku se nedaří bojovat proti korupci Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. USA loni shodily více než 26 tisíc bomb

    Společnost ·

    Spojený státy loni shodily nejméně 26 171 bomb. Data vycházejí z článku zveřejněném portálem The Independent, které vypracoval Micah Zenko z Rady pro zahraniční vztahy…

  2. Zákon o střetu zájmů vstupuje v platnost

    Byznys ·

    Ve Sbírce zákonů dnes vychází novela zákona o střetu zájmů, který tím vstupuje v platnost. Část zákona, která postihuje podnikání vicepremiéra a ministra financí Andre…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.