Zahraniční tisk: Rusku hrozí velké teroristické útoky; papež František zamíří do Egypta

Světová média píší o tom, že Rusku hrozí velké teroristické útoky. Upozornil na to předseda a ředitel ruské tajné služby FSB Aleksandr Bortnikov, podle kterého za jejich přípravou stojí organizace Islámský stát. Oporou teroristických skupin jsou občané členských zemí Společenství nezávislých států, kteří do Ruska přicházejí jako pracovní migranti. Zahraniční média si dále všímají návštěvy papeže Františka v Egyptě, kterou podnikne navzdory dvěma atentátům v tamních křesťanských kostelích. Hrozba dalších útoků zůstává v Egyptě nadále vysoká.

Navzdory eskalaci konfliktu na Korejském poloostrově není třeba se obávat přímé konfrontace se Severní Koreou, domnívá se americký portál International Business Times s odvoláním na vyjádření jihokorejských úřadů. Jižní Korea s podporou Spojených států usiluje o mírové řešení problémů se severokorejskými jadernými zbraněmi a raketami a zachování míru a stability na Korejském poloostrově.

 

Bývalý guvernér mexického státu Tamaulipas, obviněný z přijetí milionů dolarů úplatků od mexických drogových bossů výměnou za přehlížení pašování narkotik, byl po pětiletém útěku zatčen v Itálii. Na dopadení Tomáse Yarringtona byla vypsána odměna 800 tisíc dolarů. Americký magazín Newsweek uvedl, že Yarrington je stíhán také ve Spojených státech, a to kvůli kupování nemovitostí v Americe v hotovosti a umožňování pašování drog do Spojených států.

 

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky dnes varoval, že v Africkém rohu, zejména v Nigérii a Jemenu, hrozí „masové“ umírání lidí v důsledku hladomoru. Tato oblast Afriky, zasažená suchem a trpící nedostatkem financí, se dostane do humanitární krize, pokud jí nebude poskytnuta pomoc. Francouzský deník Le Figaro již dříve informoval, že války, které zpustošily ekonomiku zemí, donutily obyvatele utéci a těm, kteří zůstali, hrozí smrt hladem.

 

Předseda a ředitel ruské tajné služby FSB Aleksandr Bortnikov tvrdí, že Rusku hrozí velké teroristické útoky. Za jejich přípravou stojí džihádistická organizace Islámský stát. Teroristé mají podle Bortnikova v úmyslu spáchat atentáty i v dalších zemích světa. Oporou teroristických skupin jsou občané členských zemí Společenství nezávislých států, kteří do Ruska přicházejí jako pracovní migranti, dodává slovenský list Pravda.

 

Papež František se navzdory dvěma atentátům v egyptských kostelích, k nimž došlo o Květné neděli, rozhodl nerušit svou návštěvu Egypta naplánovanou na konec dubna. Jeho cesta však nebude zdaleka bezpečná, míní portál francouzské rozhlasové stanice RFI. Hrozba dalších útoků je totiž v Egyptě vysoká. Nicméně jedním z hlavních cílů cesty hlavy církve je také dialog mezi náboženstvími či sblížení s pravoslavnou církví.

 

Americký deník Washington Post si všímá zhoršujících se americko-ruských vztahů kvůli tvrdému postoji amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona proti syrskému prezidentu Bašáru Asadovi. Tillerson bude o osudu syrského prezidenta tento týden jednat v Rusku. Podle Spojených států má Rusko, které Asada podporuje, částečnou vinu na středečním chemickém útoku. Tillerson pohrozil dalším zhoršením diplomatických vztahů, pokud Rusko nepřestane Asada podporovat.

 

Vědcům se podařilo zjistit, které části mozku souvisí se sněním. Ohromující objev by jim mohl umožnit pochopit účel snů a odhadovat, o čem lidé sní. Dlouho panovalo přesvědčení, že lidé sní během fáze REM, avšak ke snění dochází také ve fázi non-REM. Tým vědců podle britského deníku The Guardian objevil, že například při snech o obličejích se zvyšuje frekvence aktivity v oblastech mozku zodpovědných za poznávání obličejů. Podobně během snění o prostorovém vnímání, pohybu a myšlení byly aktivní oblasti zodpovědné za tyto činnosti ve stavu bdělosti.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Zahraniční tisk: Rusku hrozí velké teroristické útoky; papež František zamíří do Egypta Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.