Zahraniční tisk: Rusko zrušilo schůzku s USA; požár v Portugalsku mohli způsobit žháři

Světová média píší o tom, že Rusko zrušilo schůzku se Spojenými státy. Důvodem je nedávné zvýšení protiruských sankcí ze strany USA. Zlepšení bilaterálních vztahů je tak v nedohlednu. Zahraniční média dále informují, že ničivý požár v Portugalsku mohli způsobit žháři. Katastrofa stála stál život přes 60 lidí.

Rusko zrušilo schůzku se Spojenými státy, která měla přispět ke zlepšení bilaterálních vztahů obou zemí, všímá si americký portál abcNEWS. Důvodem je nedávné zvýšení protiruských sankcí ze strany USA. V tiskovém prohlášení pak náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rybakov odůvodnil zrušení schůzky tím, že Spojené státy přitvrdily sankce a neumožnily návrat ruských diplomatů do států Maryland a New York.

 

Belgická policie zatkla 4 podezřelé kvůli kontaktům s Oussamou Zariouhem, který v úterý odpálil bombu na bruselském nádraží. Šestatřicetiletý Maročan pocházející z nechvalně známé bruselské čtvrti Molenbeek byl bezprostředně po útoku zastřelen vojáky. Incident vyvolal paniku, nicméně nezpůsobil žádné další oběti na životech. Portál Politico.eu uvedl, že Zariouh byl úřadům v souvislosti s terorismem znám, ale jednal sám, sám sestrojil výbušné zařízení. Patřil mezi sympatizanty Islámského státu. Úroveň teroristické hrozby v Belgii nyní zůstává na vysokém stupni.

 

Podle francouzského deníku Le Figaro však byli všichni čtyři zatčení příbuzní pachatele pondělního útoku na pařížských Champs-Élysées propuštěni. Otec, bývalá manželka, bratr a švagrová Adama Džaziriho, který byl při pondělním atentátu na policisty zabit, byli zatčeni v pondělí bezprostředně po útoku. Jedenatřicetiletý pachatel se v dopise na rozloučení vyznal ze sympatií k Islámskému státu.

 

Rozsáhlý požár, který v Portugalsku stál život přes 60 lidí a dalších 200 osob při něm bylo zraněno, mohli způsobit žháři. Informoval o tom portál portugalského rozhlasu TSF. K bouřce a zásahu blesku, který byl totiž původně považován za příčinu katastrofy, totiž došlo již dvě hodiny před vypuknutím katastrofy.

 

Americký prezident Donald Trump si přeje, aby plánovaná kontroverzní zeď mezi Spojenými státy a Mexikem byla pokryta solárními panely, píše španělský deník El País. Zeď by tak vyráběla energii a sama by se zaplatila, vysvětlil americký prezident ve středu na mítinku ve státu Iowa. Trump také řekl, že jeho nápad by prospěl Mexiku, protože by nemuselo platit tolik peněz. Šéf Bílého domu totiž trvá na tom, že náklady na výstavbu zdi ponese právě Mexiko.

 

Slovenský deník Pravda píše, že producenti ovoce a zeleniny ve Velké Británii mají problém získat sezónní zaměstnance na sběr úrody. Vyplývá to totiž z průzkumu, o kterém informuje s odvoláním na BBC. Obavy, zda do ostrovního království přijde dost zahraničních pracovníků, vyjádřila zhruba polovina pěstitelů.

 

Včerejšek byl nejteplejším červnovým dnem ve Francii od roku 1945, píše francouzský týdeník Le Point. Teplotní rekordy byly překonány na patnácti místech na severu země. Teploty nezřídka přesáhly 37 °C a zvýšené jsou i hodnoty znečištění přízemního ozónu. Podobně jako v České republice bude i ve Francii teplé počasí přetrvávat do dnešního odpoledne, kdy přejde v bouřky a následně v průběhu pátku přinese ochlazení.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

 

Zahraniční tisk: Rusko zrušilo schůzku s USA; požár v Portugalsku mohli způsobit žháři Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Řecko by se brzy mohlo vrátit na trh dluhopisů

    Byznys ·

    Řecko by už brzy mělo být připraveno k návratu na trhy dluhopisů. Na středečním zasedání vlády to prohlásil řecký premiér Alexis Tsipras. Atény by emisí státních dluho…

  2. V Rusku vyroste továrna na Mercedesy

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Daimler zahájil výstavbu své první továrny na výrobu vozů Mercedes v Rusku. Jde o první novou investici velké zahraniční automobilky v Rus…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.