Zahraniční tisk: Rusko opět vetovalo sankce proti Sýrii; střelba během Hollandova projevu

Světová média dne 1. března informují o tom, že Rusko již po sedmé vetovalo v Organizaci spojených národů sankce proti Sýrii. Podle Moskvy neexistuje proti Asadovu režimu dostatek důkazů. Zahraniční tisk dále píše o tom, že při projevu francouzského prezidenta Francoise Hollanda postřelil četník omylem dva diváky.

Rusko už po sedmé v OSN vetovalo sankce proti Sýrii. Moskva tvrdí, že proti Asadovu režimu, který měl použít zakázané chemické zbraně, neexistuje dost důkazů. V Radě bezpečnosti OSN hlasovalo pro návrh rezoluce devět zemí – mimo jiné Británie, Francie a Spojené státy. Proti byly Rusko, Čína a Bolívie. Sankce navrhovaly zastavit prodej vládních helikoptér do Sýrie a omezit vládním a vysokým vojenským představitelům přístup k zahraničním kontům a možnost cestovat, píše německý portál Deutsche Welle.
 
Americký prezident Donald Trump ve svém prvním projevu v Kongresu podle očekávání naznačil chystané změny ve státním rozpočtu, které by posílily armádu. Vyslovil podporu Severoatlantické alianci a zároveň slíbil snížení daní střední třídě. Podle komentátorů deníku New York Times začne ovšem reálná debata o skutečných reformách teprve mezi zákonodárci v Kongresu.
 
Sledování kompletního programu českých soukromých televizních stanic Prima a Nova na Slovensku končí. Prima už s většinou distributorů dohodla ukončení vysílání, Nova má skončit k prvnímu březnu. Obě strany si stěžovaly na kvalitu příjmu, slovenským televizím české stanice braly diváky. Neměly přitom k dispozici žádná oficiální čísla sledovanosti potřebná pro prodej reklamního prostoru, vysvětluje nespokojenost provozovatelů slovenský deník Sme.
 
Britská premiérka Theresa Mayová zřejmě ve Sněmovně lordů neobhájí vládní návrh pro omezení práv evropských občanů v Británii. Horní sněmovna podle deníku The Guardian hodlá podpořit opoziční návrh, podle kterého mají nebritští občané Evropské unie i tři měsíce po oficiálním vyhlášení brexitu stejný nárok na ochranu jako domácí. Pokud vláda při hlasování neuspěje, prodlouží to aktivaci článku 50 o vystoupení z Evropské unie nejméně o týden.
 
Při projevu francouzského prezidenta Francoise Hollanda postřelil četník omylem dva diváky. Při náhodném výstřelu během slavnostního křtu nového rychlovlaku v západofrancouzském městě Villognon, prostřelil jeden strážník divákům stehno a lýtko, když měnil svou pozici na střeše. Podle německého portálu Deutsche Welle přerušil prezident během incidentu řeč na dvacet sekund, a pak v projevu pokračoval. Policie vysvětluje případ špatnou manipulací se zbraní.
 
Někdejší gymnastická legenda olympiády v Mnichově Olga Korbutová prodala v onlinové aukci svoje medaile. Charismatická sedmnáctiletá dívka v sovětském drese získala na olympijských hrách v roce 1972 tři zlaté a jednu stříbrnou medaili a jak uvádí britský deník The Guardian, s úsměvem prolomila stereotyp sovětské kamenné tváře. Od roku 1991 se Korbutová zkouší ve Spojených státech uživit jako učitelka gymnastiky a medaile prodala kvůli finanční tísni za více než 300 tisíc dolarů.
 
 
Zdroj: Zet
Zahraniční tisk: Rusko opět vetovalo sankce proti Sýrii; střelba během Hollandova projevu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.