Zahraniční tisk: Ruská státní televize útočila na Clintonovou; volební hlas z vesmíru

Světová média dne 8. listopadu informují o tom, že ruská státní televize opět útočila na demokratickou kandidátku na post prezidenta Spojených států Hillary Clintonovou. V pořadu, který uvádí kremelský propagandista Dmitrij Kiseljov, byla prezidentská volební kampaň označena za nejšpinavější v dějinách USA. Zahraniční tisk dále píše o volebním hlasu z vesmíru. Americký astronaut Shane Kimbrough hlasoval do nadcházejících prezidentských voleb v USA. Hlas odevzdal na mezinárodní vesmírné stanici ISS, kde se nachází od poloviny října.

Irelevantní Hillary a antihmota Trump, tak svůj komentář nazval slovenský deník SME. Vzhledem k významu Spojených států amerických by byl prezident Donald Trump ohrožením demokracie coby vítězného konceptu uspořádání světa. Americký spisovatel a novinář Fareed Zakaria se na CNN k blížícím se prezidentským volbám vyjádřil téměř pregnantně: Podle něj je zcela irelevantní, jaký názor máte na Hillary Clintonovou, Donald Trump totiž není normálním prezidentským kandidátem a představuje nebezpečí pro americkou demokracii. Donald Trump je antihmota. Donald Trump je vetřelec. Nejspíš ani netuší, že nebýt systému, vůči kterému se rouhá kdykoliv jen otevře ústa, by on sám nebyl ani miliardářem, ani kandidátem na post příštího prezidenta USA, konstatuje slovenský list.
 
Svět podle ruské státní televize: „Smrdutá“ americká demokracie – tak svůj článek nazval ruský deník Moscow Times.  Díky neférovým volbám a barbarskému militarismu získávají Spojené státy americké opět svou pozici jako největší protivník Kremlu. Ruská státní televize v neděli opět útočila na demokratickou kandidátku na post prezidenta USA Hillary Clintonovou. Celkem 27 minut z dvaadevadesátiminutového nedělního pořadu „Týdenní zprávy“ bylo věnováno úvahám o tom, jak zkorumpovaná Hillary Clintonová americké prezidentské volby vyhraje. V pořadu, který uvádí „hlavní“ kremelský propagandista Dmitrij Kiseljov, byla tato prezidentská volební kampaň označena za nejšpinavější volební kampaň v dějinách Spojených států amerických, konstatuje ruský list.
 
O volebním hlasu z vesmíru píše švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Americký astronaut Shane Kimbrough svůj hlas do nadcházejících prezidentských voleb v USA odevzdal na mezinárodní vesmírné stanici ISS, kde se nachází od poloviny října. Od roku 1997 je totiž podle legislativy státu Texas možné, aby astronauti volili ve vesmíru. V minulosti tak učinila například Kate Rubinsová, připomíná švýcarský list.
 
Michail Saakašvili v pondělí odstoupil z funkce gubernátora oděského regionu na Ukrajině, všímá si britský deník The Guardian. Bývalý gruzínský prezident ze své rezignace viní zkorumpované úředníky a nedostatek politické vůle pro uskutečnění potřebných reforem. Saakašvili svou rezignaci oznámil na tiskové konferenci a během projevu nešetřil muže, který ho do funkce gubernátora jmenoval. Tím mužem není nikdo jiný než ukrajinský prezident Petr Porošenko, informuje britský list.
 
Prezidentské volby v Nikaragui opět vyhrál Daniel Ortega, informuje americký deník New York Times. Daniel Ortega v neděli s velkou převahou již potřetí za sebou zvítězil v prezidentských volbách, i když opozice volby nazvala fraškou. Jeho manželka, Rosario Murillo, se stane viceprezidentkou. Kromě Ortegy, který získal více než 72 procent hlasů, se prezidentských voleb účastnilo dalších pět méně známých kandidátů, uzavírá americký list.

 

 

Zdroj: Zet

Zahraniční tisk: Ruská státní televize útočila na Clintonovou; volební hlas z vesmíru Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. BBC: Řekové a Turci jednají o sjednocení Kypru

    Společnost ·

    Ve Švýcarsku probíhá jednání o sloučení rozděleného Kypru. Schůzky se zúčastní generální tajemní OSN Pan Ki-mun, prezident Kypru Nicos Anastasiades a tureckokyperský v…

  2. BBC: Trump viní FBI z napomáhání Clintonové

    Společnost ·

    Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump obvinil zpravodajskou službu FBI z napomáhání demokratické sokyni Hillary Clintonové. FBI totiž v neděli uvedla, že n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.