Zahraniční tisk: Obama naléhá na Putina kvůli Sýrii; piloti Lufthansy budou opět stávkovat

Světová média dne 22. listopadu informují o tom, že prezident Spojených států Barack Obama naléhá na svého ruského protějška Vladimira Putina kvůli Sýrii. Americká hlava státu opět zdůraznila potřebu redukovat násilí a utrpění, kterému jsou vystaveni obyvatelé země. Zahraniční tisk dále píše o tom, že piloti německé Lufthansy budou ve středu opět stávkovat. Poslední stávku, která se konala před 14 měsíci, ukončil soud.

Dědeček budoucího prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa údajně žádal o to, aby nebyl vyhoštěn z Německa, informuje slovenský deník SME. V německém archivu byl objeven rukou psaný dopis, ve kterém Friedrich Trump neúspěšně bojoval proti svému vyhoštění ze země kvůli tomu, že nesplnil povinnost absolvovat vojenskou službu. Německý deník Bild v pondělí zveřejnil dopis z roku 1905, který v archivu německého města Speyer objevil historik Roland Paul. Friedrich Trump se narodil v Kallstadtu, který tehdy patřil do Bavorska, a coby teenager emigroval do USA. V Americe nejprve zamířil do New Yorku a později se v rámci zlaté horečky vydal dále na Západ, kde provozoval několik hostinců a nevěstinec, připomíná slovenský list.
 
Americký prezident Barack Obama naléhá na svého ruského protějška kvůli Sýrii, píše britský deník The Guardian. Prezident USA opět zdůraznil potřebu redukovat násilí a utrpení, kterému jsou vystaveni obyvatelé Sýrie. Barack Obama se s Vladimirem Putinem sešel v rámci summitu Asijsko-pacifického hospodářského společenství APEC, který se o víkendu konal v Peru. Je to poprvé – a zároveň možná naposledy – kdy se oba státníci setkali od konání prezidentských voleb v USA, které skončily šokujícím vítězstvím Donalda Trumpa, jehož vztah k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi je podstatně vřelejší, než tomu bylo v případě Baracka Obamy, uzavírá britský list.
 
Mexikem otřásá vlna děsivých vražd, všímá si švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Pravděpodobně se jedná o vyřizování účtů mezi drogovými kartely. V mexickém státě Guerrero bylo od víkendu nalezeno několik mrtvol bez hlav. Devět těl bylo nalezeno v blízkosti obce Tixtla a další tři byly nalezeny o 180 kilometrů dále, konstatuje švýcarský list.
 
Piloti německé Lufthansy budou ve středu opět stávkovat, píše rakouský deník Der Standard. Podle včerejších informací odborového svazu pilotů se ve středu po dobu celých 24 hodin neuskuteční žádný let společnosti Lufthansa na krátké či delší vzdálenosti s odletem na území Německa. Boj pilotů Lufthansy začal v dubnu 2014 – od té doby piloti stávkovali celkem třináctkrát. Poslední stávku, která se konala před 14 měsíci, ukončil soud, připomíná rakouský list.
 
Ve věku devadesáti let zemřel bývalý řecký prezident Constantine Stephanopoulos, informuje americký deník The Washington Post. Funkci řeckého prezidenta vykonával v rozmezí dvou funkčních období mezi lety 1995 až 2005. I když se mu dvakrát nepodařilo získat post předsedy konzervativní řecké strany Nová Demokracie, dostalo se mu v posledních letech ve funkci řeckého prezidenta nečekané popularity u veřejnosti. Dařilo se mu také udržovat dobré vztahy napříč celým politickým spektrem. Podle informací z nemocnice v Aténách zemřel Constantine Stephanopoulos na komplikace související se zápalem plic, uzavírá americký list.
 
 
Zdroj: Zet
 
 
Zahraniční tisk: Obama naléhá na Putina kvůli Sýrii; piloti Lufthansy budou opět stávkovat Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Mall.cz otestuje doručování zásilek dronem

    Byznys ·

    Český e-shop Mall.cz příští týden otestuje doručování zásilek dronem. Oznámil, že bude prvním českým e-shopem, který vyzkouší automatizované předání zásilek příjemci. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.