Zahraniční tisk: Nadšení z Trumpa v Rusku klesá; cizinci najdou v Británii práci i po brexitu

Zahraniční tisk si všímá, že se ruská státní média už ze zvolení Donalda Trumpa neradují. Pokles nadšení souvisí s odvoláním proruského bezpečnostního poradce Michaela Flynna a Trumpovým požadavkem na vrácení Krymu Ukrajině. Světová média píší, že i po odchodu Velké Británie z Evropské unie ponechá země otevřené pracovní příležitosti cizincům. Půjde ale o méně kvalifikovanou práci v cestovním ruchu, zemědělství a sociální péči.

Nově jmenovaný bezpečnostní poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa se v lecčems rozchází s novou politikou Bílého domu. Generálplukovník H.R. MacMaster, který se řídí zkušenostmi víc než ideologií nebo politikou, rozlišuje například mezi muslimy, zatímco Trump mluví o válce proti veškerému islámu. Už příští týden se podle agentury Reuters při formování postojů vůči Sýrii ukáže, jak bude nový poradce vůči Trumpově zahraniční politice loajální.

 

Britský ministr pro brexit David Davis oznámil, že i po odchodu země z Evropské unie ponechá Londýn otevřené pracovní příležitosti cizincům. Jedná se hlavně o méně kvalifikovanou práci v cestovním ruchu, zemědělství a sociální péči. Podle deníku The Times to znamená, že Británie by za pracovní sílu z východní Evropy nenašla u domácích náhradu.

 

Britskou finanční stabilitu může ohrozit odliv bankéřů spojený s odchodem Velké Británie z Evropské unie. Britský deník The Guardian, který zorganizoval anketu u bankéřů v londýnské City, varuje před očekávaným uzavřením několika tisícovek míst v bankovnictví. Finanční ústav HSBC přestěhuje tisícovku míst do Paříže v příštích dvou letech. Americké, japonské a švýcarské investiční banky ale nebudou mít vůli své struktuře tolik času, uvádí deník.

 

Ruská státní média už se ze zvolení Donalda Trumpa neradují, říká ruský dopisovatel britského týdeníku The Economist z Moskvy. Zatímco v lednu se v hromadných sdělovacích prostředcích o Trumpovi mluvilo častěji než o samotném Vladimiru Putinovi, nadšení z Trumpovy administrativy v Rusku klesá. Pozorovatelé to vysvětlují odvoláním proruského bezpečnostního poradce Michaela Flynna a požadavkem nového amerického prezidenta na vrácení Krymu Ukrajině, dodává britský The Economist.

 

Spojené státy svůj postoj vůči krymské krizi nemění, prohlásil americký viceprezident Michael Pence na bezpečnostní konferenci v Mnichově. Pence delegáty ujistil, že Rusko musí plnit závazky plynoucí z mezinárodních dohod v Minsku. Zároveň ovšem podle slovenského deníku Pravda zopakoval prezidentova slova, že cílem Bílého domu je zlepšit vztahy s Kremlem.

 

Nová zpráva Amnesty International uvádí, že v loňském roce se lidská práva hrubě porušovala ve 159 zemích světa, překvapivě i v Británii, Francii nebo USA. Ve více než dvaceti státech se zároveň páchaly válečné zločiny. Amnesty v téhle souvislosti zmiňuje například Jižní Súdán, Myanmar nebo Filipíny. Zpráva poukazuje na celkový nárůst nenávistných postojů, mezi jinými zmiňuje amerického prezidenta Donalda Trumpa i maďarského premiéra Viktora Orbána, píše portál Deutsche Welle.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Zahraniční tisk: Nadšení z Trumpa v Rusku klesá; cizinci najdou v Británii práci i po brexitu Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Verizon snížil cenu Yahoo o 350 milionů dolarů

    Byznys ·

    Americký telekomunikační operátor Verizon Communications se dohodl s internetovou společností Yahoo na snížení ceny jejich dohody až o 350 milionů dolarů. Informoval o…

  2. Pence: Je třeba, aby Rusko plnilo minské závazky

    Společnost ·

    Spojené státy nemění pohled na ukrajinskou krizi, dal dnes v Bruselu najevo americký viceprezident Mike Pence. USA podle něj trvají na suverenitě a územní celistvosti …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.