Zahraniční tisk: Merkelová už Trumpovi nevěří; Sísí vyrazil s bojem proti terorismu do Libye

Zahraniční média komentují proběhnuvší summit zemí G7. Jeho výsledek je však podle německé kancléřky Angely Merkelové neuspokojivý. Americký prezident Donald Trump ji například zklamal tím, že se odmítl připojit k prohlášení o klimatické dohodě z Paříže. Uvedla také, že Evropané nyní musí vzít do vlastních rukou. Světová média sále informují, že Egyptský prezident Sísí vyrazil s bojem proti terorismu do Libye. V reakci na páteční útok na koptské křesťany provedlo egyptské letectvo nálety na výcvikové tábory hnutí Islámský stát. Podle sdělení egyptské armády byly všechny zaměřené cíle zasaženy a zničeny. 

Merkelová už Trumpovi nevěří, píše slovenský deník SME. Již při prvním setkání obou státníků ve Washingtonu bylo znatelné jisté napětí – média tehdy obšírně popisovala, jak americký prezident Donald Trump odmítl podat ruku německé kancléřce Angele Merkelové. Po tomto víkendu za naši budoucnost budeme muset podle německé kancléřky bojovat sami, protože doba, kdy jsme se mohli zcela spolehnout na ostatní, je pryč. Výsledek summitu G7, který se v uplynulých dnech konal na Sicílii, je podle Angely Merkelové neuspokojivý. Americký prezident ji nejvíce zklamal tím, že se odmítl připojit k prohlášení, kterým se skupina opětovně připojila ke klimatické dohodě z Paříže. I nadále bude podle německé kancléřky důležité udržovat přátelské vztahy se Spojenými státy americkými, s Velkou Británií, jakož i s dalšími sousedy, včetně Ruska. Svůj osud však Evropané nyní musí vzít do vlastních rukou, uzavírá slovenský list.

 

Americký prezident Donald Trump po svém návratu z devítidenní cesty po zámoří čelí v USA rostoucí krizi, a to kvůli manželovi své dcery Ivanky, všímá si americký deník New York Times. Zeť amerického prezidenta Jared Kushner je vyšetřován v souvislosti s možnými vazbami mezi Trumpovými spolupracovníky a Ruskem. Bílý dům zrušil prezidentovu pracovní cestu do Iowy a snaží se sestavit strategický plán. Součástí tohoto plánu je nejen rozšíření prezidentova týmu právníků či reorganizace prezidentova komunikačního týmu, ale také zaujetí postoje ke skandálu, který ohrožuje prezidentovu agendu a který teď pravděpodobně začíná ohrožovat i jeho rodinné příslušníky, píše americký list.

 

Egyptský prezident Sísí vyrazil s bojem proti terorismu do Libye, všímá si rakouský deník Der Standard. V reakci na páteční útok na koptské křesťany provedlo egyptské letectvo nálety na výcvikové tábory hnutí Islámský stát, které se nacházejí v Libyi a kde pravděpodobně prošli výcvikem pachatelé pátečních útoků. Podle sdělení egyptské armády byly všechny zaměřené cíle zasaženy a zničeny. Během páteční krvavé lázně zemřelo 29 osob. Egyptský prezident prohlásil, že země, které podporují terorismus, budou potrestány. Egypt podle něj v podobných situacích nebude otálet – bez ohledu na to, jestli se jedná o výcvikové tábory nacházející se přímo na území Egypta, nebo za jeho hranicemi, připomíná rakouský list.

 

Po střelbě v Mississippi zůstalo osm mrtvých, píše britský deník The Guardian. Místní policie zadržela pětatřicetiletého muže, který je podezřelý ze spáchání tohoto trestného činu. Mezi oběťmi jsou také dva chlapci a zástupce místního šerifa. Ke střelbě došlo v sobotu v noci ve třech domech ve venkovském okrese Lincoln County. Podle informací zveřejněných v místních médiích bylo pravděpodobně ve hře domácí násilí, konstatuje britský list.

 

Zlatou palmu na 70. ročníku filmového festivalu v Cannes včera večer získal švédský film „The Square“, informuje švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Hořká společenská satira třiačtyřicetiletého švédského režiséra Rubena Östlunda přináší příběh kurátora stockholmského Muzea současného umění, který připravuje výstavu se stejnojmenným názvem – „The Square“. 

 

 

Zdroj: Zet

 

 

Zahraniční tisk: Merkelová už Trumpovi nevěří; Sísí vyrazil s bojem proti terorismu do Libye Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

 1. Macron přijme Putina ve Versailles

  Společnost ·

  Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes přijme hlavu ruského státu Vladimira Putina. Oba politici se setkají v paláci ve Versailles u příležitosti zahájení výstavy …

 2. KLDR testovala nový systém protivzdušné obrany

  Společnost ·

  Severní Korea v nedli oznámila, že provedla test nového systému protivzdušné obrany. Na zkoušku dohlížel osobně vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil masovou v…

 3. Italský soud zrušil zákaz aplikace Uberu v zemi

  Byznys ·

  Římský soud zrušil svůj zákaz používání aplikace společnosti Uber pro alternativní taxislužbu Uber Black v Itálii. O zákazu soud rozhodl na počátku dubna kvůli žalobě …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.